23:02:13 - شنبه 4 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازدیدمعاون وزیر از شرکت آریاترانسفو شهمیرزاد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت در طراحی مهندسی و تحقیقات و افزایش تولیدات دانش بنیان همگام با واحدهای صنعتی است.

به گزارش سمنان لاین محسن صالحی نیا روز شنبه در حاشیه بازدید از شرکت آریا ترانسفو شرق و قدرت در گفت و گو با خبرنگاران افزود: استقرار دانش فنی براساس نیازهای روز در واحدهای صنعتی و تولیدی از دغدغه های اساسی دولت است که در چند سال گذشته این برنامه های مهم فناورانه عملیاتی شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا وی اظهار داشت : شرکت آریا ترانسفو شرق و قدرت از شرکت های مهم تولیدی است که براساس منویات رهبر انقلاب و اقتصاد مقاومتی راه اندازی شده است و با فعالیت این شرکت بخش قابل توجهی از نیازهای در حوزه های ترانس صنعتی و صنایع کاربردی در کشور برطرف شده است.
صالحی نیا خاطرنشان کرد : توجه به فضای کسب و کار و توجه به نقدینگی شرکت ها همواره مورد تاکید و توجه وزارت صنعت معدن و تجارت بوده است و با برنامه ریزی های منسجم در سال جاری بخش قابل توجه از مشکل نقدیندگی واحدهای تولید با پرداخت تسهیلات برطرف شده است.
وی اضافه کرد : شرکت آریا ترانسقفو ظرفیت اشتغالزایی برای بیش از 2 هزار نفر را دارد و تلاش می شود با برنامه راهبردی این طرح جامع در استان سمنان عملیاتی شود.
صالحی نیا همکاری دانشگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی را یکی از ضروری ترین برنامه های در راستا توجه به کیفیت کالاهای تولیدی برشمرد و گفت: استفاده از تجارب استادان و دانشجویان همواره در افزایش بهره وری و کیفیت بخشی به کالاهای تولیدی تاثیر گذار بوده است.
فرج الله معماری مدیرعامل شرکت آریا ترانسفو شرق تصریح کرد: این شرکت با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار و 200 میلیارد ریال در شهرک صنعتی شهمیرزاد واقع شده که ظرفیت تولید سالانه 37 هزار دستگاه انواع تراسفور ماتور توزیع خشک ، روغنی ، کوره القایی و پست برق را دارد.
وی ادامه داد: این واحد تولیدی دارای فناوری و ماشین آلات به روز دنیا از کشور سوییس و نیز دارای دانش فنی از کشور هلند است.
معماری با بیان این که تاکنون برای بیش از 200 نفر در آریا ترانسفو شرق اشتغال زایی شده است ،گفت: شرکت آریا ترانسفو قدرت نیز با سرمایه ای نزدیک به 4هزار میلیارد ریال در زیربنایی به مساحت 41 هزار متر مربع در شهرک صنعتی شهمیرزاد واقع شده است.
وی بیان داشت : این واحد تولیدی با فناوری بالا و ماشین آلات به روز دنیا ظرفیت تولید سالانه 470 دستگاه انواع ترانسفور ماتور انتقال ، فوق توزیع ، راکتور در سال را دارد.
مدیرعامل شرکت آریا ترانسفو شرق اضافه کرد: این واحد تولیدی تاکنون زمینه اشتغال 170 نفر را در استان سمنان فراهم کرده است.
به گزارش سمنان لاین بیش از یک هزار و 160 واحد تولیدی و صنعتی شامل 64 درصد از کل واحدهای تولیدی استان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که برای بیش از 28 هزار نفر اشتغالزایی داشته اند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب