21:34:07 - دوشنبه 30 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
12 سامانه کنترل ترافیک در جاده های استان سمنان نصب می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: 12 سامانه کنترل ترافیک با همکاری فرماندهی انتظامی استان تا پایان سال 96 در جاده ها نصب می شود.

به گزارش سمنان لاین داود فهندژ سعدی  گفت: در حال حاضر 48 سامانه کنترل ترافیکی در محورهای استان سمنان وجود دارد که تا پایان سال آینده این تعداد به 60 سامانه افزایش می یابد.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا وی با اشاره به لزوم نظارت و پایش تردد وسایل نقلیه در جاده ها با سامانه های هوشمند، ادامه داد: در حال حاضر 24 سامانه نظارت تصویری در جاده های استان سمنان فعال است که تا پایان سال 95 تعداد این سامانه ها به 40 عدد افزایش می یاید.
فهندژسعدی ادامه داد: بیش از 65 درصد تلفات جاده ای استان سمنان ناشی از واژگونی خودروهاست و راه اندازی استراحتگاه های بین راهی در کاهش تلفات از این دست بسیار تاثیرگذار است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان اضافه کرد: 2 مجتمع خدمات رفاهی با بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر 95 به بهره برداری می رسد که با راه اندازی این واحدها امکان توقف مسافران عبوری برای استراحت کوتاه با هدف رفع خستگی و کاهش واژگونی خودروها در جاده های استان ایجاد می شود.
وی ادامه داد: میزان ورود کالا از نقاط مختلف کشور به استان سمنان بیش از سه میلیون تن است و سالانه بیش از 570 هزار بارنامه در سمنان صادر می شود.
فهندژ سعدی با بیان این که بیش از سه هزار و 200 ناوگان باری در استان سمنان فعال است، گفت: تعداد قابل توجهی از این وسایل نقلیه فرسوده است که برای نوسازی آن نیازمند افزایش اعتبارهای عمرانی هستیم.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان افزود: سالانه به طور متوسط بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر از طریق ناوگان عمومی استان به مناطق مختلف کشور سفر می کنند که این مقدار از تردد به دلیل جمعیت کم استان بسیار قابل توجه است.
فهندژ سعدی با اشاره به لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و تاثیر آن در شاخص های مختلف، تصریح کرد: ناوگان عمومی فرسوده در هر 100 کیلومتر بیش از 50 لیتر سوخت مصرف می کند در حالی که میزان مصرف سوخت در وسایل نقلیه با عمر کم و با فناوری های به روز 25 لیتر است و باید مسوولان برای کاهش آلاینده های جوی و حفاظت از محیط زیست، نوسازی ناوگان عمومی را در دستور کار قرار دهند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان خاطر نشان کرد: پنج هزار دستگاه وسایل نقلیه عمومی در استان وجود دارد که بیش از 40 درصد از آن فرسوده است.
سالانه به طور میانگین بیش از 9 تن کالا از طریق ناوگان باری از استان سمنان به نقاط مختلف کشور صادر می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب