15:49:48 - دوشنبه 30 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بااین صبحانه کمتر ناهار خواهید خورد
کانال تلگرام سمنان لاین

بر طبق تحقیق جدیدی که در سالنامه تغذیه و متابولیسم چاپ شد، اگر صبح‌ها بلغور جودوسر بخوردید، احساس اشباع‌بودن خواهید داشت و نهار کمتر می‌خورید.
سرویس سلامت سمنان لاین :امروز برای صبحانه چه خوردید؟ بر طبق تحقیق جدیدی که در سالنامه تغذیه و متابولیسم چاپ شد، اگر صبح‌ها بلغور جودوسر بخوردید، احساس اشباع‌بودن خواهید داشت و نهار کمتر می‌خورید.
 

فعالیت بدن شما در قبال بلغور جودوسر

‌تحقیقی ‌‌روی ۳۶ شرکت‌کننده که نصف‌شان دارای وزن طبیعی و نصف دیگران دارای اضافه‌وزن بودند انجام شد. در روزهای مختلف شرکت‌کنندگان از سه نوع صبحانه٬ و هر کدام یک نوع را خوردند- که شامل بلغور جودوسر٬ برشتوک‌های شیرین‌شده و یا فقط آب بود. هم‌چنین از این افراد برای تعیین میزان گلوکز، انسولین و نیز سنجش مدت زمان تخلیه غذا از معده آزمایش خون به عمل آمد. پروفسور آلن گلیئبتر مسئول این تحقیق گفت: «ما سعی کردیم تا این صبحانه‌ها را تا آنجا که ممکن است با اضافه کردن مقدار خاصی شیر به برشتوک‌ها، مثل هم درست کنیم، اما آنهاً دقیقا مثل هم نبودند. کالری کلی یکسان بود، اما بلغور جودوسر هشت گرم فیبر، و برشتوک هیچی نداشت.»
همه ما می‌دانیم که اگر صبحانه‌تان به قدر کافی شما را تا نهار سیر نگه ندارد، صبحانه‌ی کاملی نیست. بنابراین در سه ساعتی که برای خوردن ناهار در نظر گرفته شده بود، شرکت‌کنندگان با یک نی، غذای آبکی داخل یک ظرف درپوش‌دار را به عنوان نهار خوردند. نتایج جالب بود. شرکت‌کنندگانی که وزن طبیعی داشتند و برای صبحانه به جای خوردن برشتوک، بلغور جودوسر خورده بودند ۳۰ درصد کمتر از میزان عادی نهار خوردند. اما شرکت‌کنندگانی که اضافه‌وزن داشتند بعد از خوردن بلغور جودوسر، به جای خوردن غلات ۵۰ درصد کمتر ناهار خوردند. نکته‌ی جالب‌تر این که هر دو نوع صبحانه دارای شاخص گلوکز یکسانی بودند، که در واقع سنجشی برای تعیین این مسئله بود که چقدر قند خون‌تان افزایش می‌یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب