12:12:02 - یکشنبه 29 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه ی متوازن؟ / عدم پاسخگویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مطالبه ی مردم میامی
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین -شماری از شهروندان میامی در استان سمنان با انتقاد از نداشتن بیمارستان در این شهرستان 40 هزار نفری ، گفتند : نداشتن بیمارستان مجهز به عنوان یکی از نیازهای ضروری این شهرستان، شرایط سختی را برای بیماران ایجاد کرده است که مسوولان امر باید پاسخگو باشند.

به گزارش سمنان لاین  با گذشت پنج سال از شهرستان شدن میامی ، اداره های دولتی و امکانات اولیه زیرساختی البته با کندی جای خود را در این شهرستان پیدا می کنند، برخی به سرعت و برخی هم با کندی.
به گزارش سمنان لاین از ایرنادرخواست های مردمی برای ساخت بیمارستان در میامی به بیش از 20 سال قبل بر می گردد ، تا مجبور نباشند در گرما و سرما، وقت و بی وقت، بیماران خود را برای درمان به شهرهای اطراف ببرند.
بسیاری از مردم میامی ، بیماران خود را با طی حدود 60 کیلومتر برای درمان به شاهرود منتقل می کنند ، که این مسیر برای روستاییان به تناسب موقعیت به طور معمول بیشتر می شود.
صرف هزینه ، وقت زیاد و خطر های احتمالی از پیامدهای انتقال بیماران به شاهرود است.
به گفته برخی مسوولان میامی ، ساخت بیمارستان در این شهرستان نه تنها نیاز اهالی را برطرف می کند، مورد استفاده بسیاری از مسافران و زایران امام هشتم (ع) نیز خواهد بود.
بروز تصادف های مرگ بار جاده ای در حوزه راه های این شهرستان هم ساخت بیمارستان را بیش از پیش توجیه می کند تا مصدومان احتمالی تصادف ها در سریع ترین زمان درمان شوند.
این روزها مردم و مسوولان میامی یک صدا از نیاز این شهرستان به داشتن یک بیمارستان مجهز صحبت می کنند.
به گفته آن ها ، درمانگاه شبانه روزی میامی که دربرخی بنرها و نامه ها از آن با عنوان بیمارستان امام رضا(ع) نام برده می شود ، با توجه به حجم کار و نبود امکانات لازم، دیگر پاسخ گوی نیاز شهرستان نیست.
یکی از شهروندان میامی با گلایه از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در درمانگاه این شهر گفت:بارها برای درمان فرزندم مجبور شدم به شاهرود مراجعه کرده و در آنجا ساعت ها برای گرفتن نوبت از پزشک متخصص وقت صرف کنم.
فاطمه اصغری افزود: اگر به بیمارستان ها و مطب های پزشکان شاهرود بروید، می بینید که بسیاری از مراجعان ، افرادی هستند که از شهرستان میامی آمده اند.
وی کمبود پزشک درمانگاه شبانه روزی میامی را یاد آورد شد و گفت: ازدحام مراجعان موجب می شود ساعت ها در انتظار بمانند.
تیمور قاسمی یکی از اهالی روستای هونستان میامی هم گفت: بسیاری از مردم این شهرستان و به ویژه روستاییان از نظر مالی مشکلات زیادی دارند.
وی افزود: برای این افراد مراجعه به بیمارستان های شاهرود و سایر شهرهای همجوار ، هزینه های هنگفتی را تحمیل می کند.
محمد مهدی کریمی فرماندار میامی نیز با اشاره به 6 بازدیدی که تاکنون از این مرکز درمانی انجام داده، گفت: علاوه بر ساکنان منطقه، سالانه میلیون ها مسافر از این شهرستان عبور می کنند که رفع نیازهای احتمالی آن ها ساخت بیمارستان را بیشتر توجیه می کند.
وی مرکز درمانی میامی را مرکز تروما خواند و گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درجه بندی این مرکز را اعلام کنند و بگویند تا چه میزان می تواند به مردم خدمت رسانی کند؟
عباسعلی اصغری عضوشورای اسلامی شهرمیامی نیزگفت: ازسال 72 برای ساخت بیمارستان میامی اقدام هایی شده اما تا کنون به نتیجه نرسیده است.
وی تصریح کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ساخت بیمارستان 32 تخت خوابی را معقول نمی دانند در حالی که درسطح کشورچنین بیمارستان هایی با تمامی امکانات در چندین شهر وجود دارد.
امام جمعه میامی که پیش از این بارها بر رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی مردم این شهرستان تاکید کرده بود، تقریبا در تمام خطبه های چند هفته گذشته خود به این موضوع اشاره کرده است.
حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ، ارتقای درمانگاه فعلی و تجهیز آن را نیاز فوری مردم این منطقه می داند.


27دی ماه در نشستی که باحضور نماینده شهرستان های شاهرود ومیامی درمجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، امام جمعه های میامی وکالپوش و جمعی ازمردم در دفتر امام جمعه میامی برگزارشد، بر لزوم توجه ویژه به خواسته مردم، تحقق بودجه 40 میلیارد ریالی بیمارستان 64 تختخوابی مصوب دولت درسفراستانی وارتقاء سطح خدمات پزشکی این مرکز تاکید شد.
خبرنگاران ایرنا در چند روز گذشته بارها تلاش کردند در این باره با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت و گو کرده و پاسخ آنان را نیز جویا شوند. تلاشی که به دلیل خودداری آنان بی نتیجه ماند.
شهرستان میامی در شرق استان سمنان واقع شده و 80 درصد جمعیت آن در 30 روستای بخش های مرکزی و کالپوش ساکن هستند و به کارهای دامداری و کشاورزی مشغولند و بهداشت ودرمان میامی در زیرمجموعه ی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قراردارد.

لازم به ذکر است پیام های متعددی از مردم شریف شهرستان میامی به سمنان لاین ارسال شده که این وبسایت هم به دفعات به این  موضوع پرداخته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. رحیمیان   ژانویه 29, 2017  

  سمنان لاین خدا پدرتونو بیامرزه که حداقل درد ما رو اعلام میکنید.
  زجر کش میشیم از دست بی ….دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
  بیشتر امکانات علوم پزشکی رو تو شهر شاهرود جمع کردن و به فکر میامی یا بسطام هم نیستن و دایم هم شعار عدالت طلبی سر میدن.
  یادمه یه نفر نوشته بوئ شاهرود 720 تا تخت بیمارستانی داره ولی یک تخت هم در بسطام نداریم و کمترین امکانات در شهرستان میامی، این اسمش عدالت و موازنه توسعه ای؟؟؟؟؟
  آقای استاندار و آقای وزیر بهداشت چرا به داد ما نمیرسید