21:43:55 - شنبه 28 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر آب‌و فاضلاب استان خبرداد؛
کمبود 150 لیتر برثانیه ای آب شرب در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب‌و فاضلاب شهری استان سمنان از افتتاح 47 پروژه عمرانی آبفای شهری این استان با اعتباری بالغ بر 262 میلیارد ریال در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش سمنان لاین طاهری در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: علاوه بر این در دهه‌فجر امسال پنج پروژه نیز با اعتباری بالغ بر 391میلیارد ریال نیز کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوی با اشاره به آماده افتتاح بون 47 پروژه عمرانی در این استان تصریح کرد: اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب شرب، توسعه شبکه‌های فاضلاب، بهره‌برداری از اجرای خطوط انتقال آب از تصفیه‌خانه گرمسار تا داخل شهر، پروژه نصب و راه‌اندازی کنتورهای مغناطیسی، احداث پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر گرمسار با ظرفیت 450 مترمکعب در شبانه‌روز، پروژه نصب شیرهای پدالی کاهنده مصرف آب در اماکن عمومی و از جمله مساجد، مدارس، دستگاه‌های عمومی که در فاز اول دربرگیرنده 559 دستگاه شیرپدالی است، راه‌اندازی ارتباطات رادیویی(بی‌سیم)شرکت آب و فاضلاب استان و…از مهمترین پروژه‌های آماده افتتاح در این استان است که برای آماده‌سازی آنها اعتباری افزون بر 262 میلیارد ریال هزینه شده است.

کمبود 150 لیتر برثانیه آب شرب در سمنان

مدیرعامل شرکت آب‌و فاضلاب شهری استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان همچنان در تامین آب شرب در برخی نقاط پرجمعیت استان با مشکل روبرو است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرکز استان 150 لیتربرثانیه  و در شاهرودکمبود آب وجود دارد.(لازم به ذکر است با اعتبار 160میلیاردتومان خط انتقال سد کالپوش به شاهرود این کمبود برطرف خواهدشد)

طاهری ادامه داد: در مابقی شهرهای استان مشکل چندانی در تامین آب نداریم و از نظر منابع آب شرب در آنها یا در نقطه سربه سر قرار داریم و یا میزان تولید آب در آنها خوشبختانه بیش از مصرف آن است.

وی از برنامه‌ریزی برای کلنگ‌زنی پنج پروژه در این استان خبر داد و تصریح کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه ها نیز  اعتباری 391.6میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان از پروژه یکسان‌سازی کیفیت آب شرب سمنان به عنوان یکی از این پروژه‌ها نام برد و افزود: این پروژه به 23 میلیارد ریالی اعتبار نیاز دارد که باکمک استاندار از محل اعتبارات ماده 12 که به اعتبارات حوزه های بحران و خشکسالی اختصاص دارد 13 میلیارد ریال برای اجرایی شدن آن در سال 95 اختصاص یافته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مابقی اعتبارات مورد نیاز این پروژه نیز در سال آینده تامین خواهد شد.

وی از پروژه راه‌اندازی پرتال خدمات غیرحضوری مشترکین به عنوان دیگر پروژه این استان در دهه فجر نام برد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه نیز دهه فجر آغاز می‌شود.

وی از پروژه آبسردکن سرخه به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های این شرکت نام برد و افزود: برای این پروژه که دهه فجر عملیات اجرایی آن آغاز می شود بالغ بر 20 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

طاهری از پروژه ساختمان اتفاقات و آزمایشگاه شاهرود به عنوان دیگر پروژه آبفای شهری نام برد و خاطرنشان کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه نیز 21 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی از کم‌آبی به عنوان مهمترین چالش استان نام برد و گفت: استان سمنان برای رفع این مشکل چاره‌ای جز انتقال آب بین‌حوضه ای ندارد که مسئولان نیز در همین راستا در تلاش‌اند که زمینه اجرای چندین پروژه را در استان فراهم کنند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب