12:23:41 - شنبه 28 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارتأکیدکرد؛
نبود تالار همایش با ظرفیت بالا یکی از چالش های استان سمنان است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: یکی از چالش های این استان، نداشتن تالار همایشها با ظرفیت بالا در نشست های ملی و بین المللی است.

به گزارش سمنان لاین  محمدرضا خباز روز شنبه در نشست ستاد پیگیری مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: در مرکز استان تالاری با ظرفیت 2 تا سه هزار نفری همایش ها برای برگزاری نشست های مهم و برون استانی وجود ندارد.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا وی اظهار داشت : وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع این چالش اعتباری بالغ بر 19 میلیارد تومان را تعهد کرده است که پرداخت کند و جذب این اعتبار به عزم مسئولان استان سمنان وابسته است.
وی یکی دیگر از چالش های استان سمنان را نبود بوستان مناسب برای تفریح عنوان کرد و اظهار داشت : برای رفع این مشکل هشت بوستان جدید و منحصر به فرد در هشت شهرستان استان سمنان احداث خواهد شد.
وی اضافه کرد: این بوستان ها می توانند تفرج را به استان بیاورند و نشاط اجتماعی را نیز افزایش دهند.
** مسئولان به اعتبارات استانی اکتفا نکنند
استاندار سمنان یادآور شد : اعتبارات و بودجه استانی بسیار ناچیز است و مسئولان باید برای جذب بودجه کشوری بیشتر تلاش کنند و فقط به بودجه استانی نباید اکتفا کنند.
وی ادامه داد : اعتبارات استانی طرح های این استان حدود 18 درصد و اعتبارات کشوری 80 درصد است و مسئولان باید تلاش کنند تا اعتبارات ملی را برای طرح ها جذب کنند و هر کس بیشتر در این راه تلاش کند اعتبارات بیشتری به دست می آورد.
خباز ادامه داد : یک مدیر و مسئول موفق باید یک سوم وقت خود را در محل کار بگذراند، یک سوم دیگر را در استان گردش کند، طرح ها را بازدید کند و مشکلات استان را شناسایی کند و یک سوم دیگر را باید تلاش کند تا از اعتبارات کشوری به استان بیاورد.
وی تاکید کرد: مسئولان باید در دهه مبارک فجر مصوبات دولت را به اطلاع عموم مردم برسانند، زیرا مردم با شنیدن دستاوردهای دولت خوشحال و امیدوار می شوند.
استاندار سمنان یکی از طرح های خوب استان سمنان را طرح حرم تا حرم اعلام کرد و گفت: این طرح با موافقت غلامرضا شافعی، معاون فنی و توسعه امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مصوب شده است و برای استان می تواند موثر باشد.
این نشست با حضور معاون های استانداری سمنان و شماری از مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد و مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری در این نشست تشریح و چالش های پیش رو عنوان شد و جذب اوراق مشارکت طرح ها توسط دستگاه های اجرایی پیگیری شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب