15:24:32 - جمعه 27 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در نشست اعضای بنیادتوسعه با دکتر شادنوش تأکید شد؛
دکتر همتی : در موضوع «فروسیلیس» فقط سلامت مردم را درنظر خواهم گرفت / مدیر عامل بنیاد توسعه سمنان :بیمارستان«سوانح و سوختگی سمنان» مطالبه و نیازجدی مردم
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دهمین جلسه بنیادتوسعه وآبادانی سمنان در سال جاری بامحوریت بررسی معضلات وموانع حوزه سلامت ودرمان سمنان، مباحث تجمیع بیمه هاورفع موانع توسعه درمانی وبهداشتی مرکزاستان باحضوردکترکواکبیان نماینده مردم تهران،دکتراحمدهمتی نماینده مردم سمنان،مهدیشهروسرخه درمجلس شورای اسلامی ،سیدعباس دانایی فرماندار سمنان،دکترشادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان،دکتراکرم مدیرکل بیمه ی تامین اجتماعی استان،،موسوی شهردارسمنان،مهدی صمیمیان معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار،مجیدنظری نائب رئیس شورا ،غلامرضا سالار مدیرعامل و تعدادی از اعضای شورای مرکزی این بنیاد برگزارشد.

به گزارش سمنان لاین ، مدیر عامل بنیاد توسعه سمنان در این جلسه با ارائه ی گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان مرکز استان ، توجه بیشتر به خدمات ارائه شده در حوزه پزشکی به مردم شریف سمنان را خواستارشد.

غلامرضاسالار  در ادامه خواستار به سرانجام رساندن پروژه های بیمارستان سوانح و سوختگی  و همچنین مرکز سرطان سمنان بعنوان یک مطالبه و نیاز جدی مردم شد.

وی در ادامه با برشمردن برخی معضلات موجود در بخش های مختلف بیمارستان کوثر از جمله بخش اعصاب و روان ،بخش دیالیز،آزمایشگاه  و… مطالبات مردمی ارائه شده به دفتر بنیاد توسعه سمنان را به رئیس  دانشگاه علوم پزشکی سمنان منتقل و خواستار  تحقق خواسته های مردم سمنان در حوزه ی بهداشت و درمان شد.

در ادامه دکتر مصطفی کواکبیان با تقدیر ازفعالیت های صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان مطالبی درخصوص  تجمیع بیمه ها ، نکاتی را در خصوص مباحث صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی را مطرح کرد.

در ادامه  شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با ارائه ی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مجموعه ی تحت پوشش استانی این دانشگاه ،ضمن ایده آل ندانستن ارزیابی خود از وضعیت امکانات دیالیز بیمارستان کوثر ، افزایش فضای کالبدی این بخش و دیگر بخش ها ازجمله بخش اعصاب و روان را از برنامه های پیش روی دانشگاه برشمرد.

وی در خصوص بیمارستان سوانح سوختگی گفت :

چنانچه تا تیرماه اعتبار تخصیص داده میشد در سال 95 افتتاح میشد که این اتفاق نیفتاد!

البته اعتباری در بخش اسناد خزانه به این پروژه تعلق گرفته که باید جهت تخصیص آن پیگیری شود!

همچنین برای مرکز پرتو درمانی هم تفاهم نمامه ای امضاء شده که باید اجرایی گردد!

شادنوش از بیمارستان امیرالمومنین سمنان با افتتاح تعدادی تخت LDR زایمان در سال آینده بعنوان یک بیمارستان جامع مادر و کودک یاد کرد که  مجموع کلی تخت های آن به 160 خواهد رسید.

دکتر همتی نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی هم دراین نشست ، ضمن ضروری خواندن راه اندازی بیمارستان سوانح سوختگی و مرکز سرطان در مرکز استان جهت خدمات به مردم حوزه انتخابیه ،استان و منطقه گفت :

بیمارستان سوانح سوختگی و مرکز تحقیقاتی سرطان باید هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

دکتر همتی همچنین در خصوص آلودگی احتمالی کارخانه فروسیلیس سمنان گفت ؛

مطالبه بنده بعنوان نماینده مردم از دانشگاه علوم پزشکی سمنان اینست که نگویند بررسی کردیم و سرطان اثبات نشد چراکه قبل از موضوع سرطان باید درخصوص شیوع بیماری سیلیکوزیس ،آلرژی و مشکلات ریوی ، سطح سیلیس در شهرسمنان بررسی و چنانچه منتج به نتایج معنا داری شد آنگاه باید به منشأ آن بپردازیم و در این موضوع در راستای وظیفه ی نمایندگی خود فقط منافع و سلامت مردم را درنظر خواهم گرفت  .(لازم به ذکر است این جمله ی نماینده سمنان با تشویق حضار همراه شد)

در همین راستا دکتر همتی مجددا خواستار تشکیل کمیته ای با حضور ارگان های مرتبط جهت روشن شدن موضوع و پایان دادن به این مباحث چندساله شد.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحول نظام سلامت گفت: در استان سمنان با توجه به این که اجرای طرح تحول نظام سلامت از سالهای گذشته مطرح بوده است، مشکلی برای اجرای گام دوم وجود ندارد و باید با جمع بندی نقاط ضعف احتمالی و شناسایی مناطق کمتر برخوردار، برای آغاز طرح اقدام شود.

دکتر همتی افزود ؛ اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدامی ارزشمند از سوی دولت تدبیر و امید است که با اجرای گام اول این طرح بسیاری از دغدغه های مالی مردم برای درمان در نقاط مختلف کشور کاهش یافته است و امیدواریم اجرای مرحله دوم نیز به افزایش میزان رضایت مردم بینجامد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب