2:22:04 - جمعه 27 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر فرودگاه سمنان تأکید کرد؛
کیفیت باند فرودگاه را فدای زمان افتتاح نخواهم کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان با تاکید بر این که به فرودگاه سمنان نباید فقط به چشم یک فرودگاه نگاه کرد، گفت : باید همه تلاش خود را به کار بندیم تا این فرودگاه به یک مرکز حمل و نقل هوایی ارتقا و به عنوان پشتیبان پایتخت قرار گیرد.

 

 

به گزارش سمنان لاین از ایرنا محمدرضا خباز  در بازدید از فرودگاه سمنان و در نشستی با مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) تهران و مسوولان فرودگاه سمنان، افزود: این فرودگاه دارای پیشرفت فیزیکی خوبی در طراحی و احداث باند هواپیمایی است و پیمانکاران هم محکم ترین و با ثبات ترین باند را برای این مجموعه طراحی و در حال ایجاد دارند.
خباز از فرودگاه به عنوان یکی از محور توسعه یاد کرد و اظهار داشت: فرودگاه سمنان یکی از زیرساخت‌های ضروری برای رشد و توسعه استان است و باید با نگاه توسعه‌ای، برای آن برنامه‌ریزی شود.
وی با تاکید بر این که در برنامه‌ریزی احداث و تکمیل فرودگاه سمنان باید مناسب ترین پیش‌بینی‌ها و استانداردها در نظر گرفته شود، اظهار کرد : باید تلاش کرد تا شرکت فرودگاهی هم در کنار آن ایجاد شود، چرا که منبع درآمدی برای استان به وجود خواهد آمد.
استاندار سمنان، اضافه کرد: برای ایجاد شرکت فرودگاهی باید از توان سرمایه گذاران و افراد بومی سمنان استفاده کرد و برای تحقق این مهم لازم است تا اعتماد بخش خصوصی و مردم جلب شود.
خباز با بیان این که ناوبری فرودگاه از وظایف حاکمیت است، تصریح کرد: باید امور غیر حاکمیتی را به بخش خصوصی واگذار کرد تا ضمن ایجاد اشتغال بیشتر، شاهد افزایش درآمد هم باشیم.
وی، با تاکید بر این که فرودگاه به غرور ملی مردم کمک می کند و فرودگاه سمنان هم باید هر چه سریعتر بهره برداری شود، گفت: باید تلاش کنیم تا بعد از بهره برداری، هواپیماهای کوچک پرواز های خود را از این فرودگاه انجام دهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان هم، فرودگاه را از زیرساخت های مهم رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های جدید و پایدار شغلی در استان عنوان کرد.
مهدی زندیه وکیلی با تاکید بر ضرورت آینده نگری مسوولان فرودگاه درباره ارتقا طول باند از 2 هزار و 800 متر به سه هزار و 300 متر، عملیاتی شدن فرودگاه سمنان را نیاز توسعه ای مرکز استان دانست.
وی با بیان اینکه عملیات عمرانی باند فرودگاه سمنان تاکنون 92 درصد پیشرفت کاری داشته، اظهار کرد: با افتتاح باند فرودگاه سمنان، فقط فرود هواپیماهای پهن پیکر میسر است و پرواز هواپیماهای مسافربری و مسافرت مردم با هواپیما از فرودگاه سمنان در گام بعدی اجرا می شود.
زندیه وکیلی با اشاره به اینکه سردی هوا دلیل اصلی تاخیر در ساخت و تکمیل باند فرودگاه سمنان است، گفت: باید شرایط جوی به گونه ای باشد تا از نظر مسایل فنی، تکمیل و آسفالت‌ریزی برای باند به مشکل برخورد نکنیم.
مدیر فرودگاه سمنان نیز از این مجموعه به عنوان نزدیکترین فرودگاه پس از مهر آباد به امام خمینی (ره) یاد کرد و افزود: ایجاد و ساخت ترمینال فرودگاه از اولویت ها و به عنوان اصلی ترین بخش کار است و باید در دستور کار قرار گیرد.
حسین شجاعی، با بیان اینکه، شرایط جوی باید مناسب باشد تا بتوان عملیات عمرانی باند این فرودگاه را تکمیل کرد، اظهار کرد: کیفیت را فدای زمان نمی کنیم و باید از نظر فنی همه چیز فراهم باشد تا این فرودگاه به بهترین شکل به بهره برداری برسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری سمنان   ژانویه 27, 2017  

    آقای دکتر همتی برای زیر ساری و تطویل وتوسعه باند که بتوانند هواپیمای بزرگتر ومسافرتی نشست وبرخاست نمایند مانعی ازنظر سر ما وجودندارد چرا این کار نمی کنند . متقاضی ومسئولین شهرستان باید نظارت جدی تری داشته باشند..

    • علی   ژانویه 28, 2017  

      لطفا بفرمایید شما متخصص این امر هستید. تمام کارشناسان این موضوع را تأیید کرده اندکه ریختن لایه ی آخر تمام زحمات چندساله را بر باد می دهد آنوقت شما مثل ….