14:18:17 - پنجشنبه 26 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاسخ ناجا درباره احتمال عمدی بودن حادثه پلاسکو
کانال تلگرام سمنان لاین

پاسخ ناجا درباره احتمال عمدی بودن حادثه پلاسکو

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد: این نیرو به موارد مشکوکی در زمینه عمدی بودن حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران برخورد نکرده است .

 سردار سرتیپ حسین اشتری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز اظهار داشت: اطلاعات به دست آمده از فضای محل حادثه با آنچه مسئولان شهری و اجرایی در باره این حادثه می گویند مطابقت دارد.

اشتری ادامه داد:‌ نیروی انتظامی در این حادثه همه تدابیر انتظامی را برای ایجاد امنیت لازم به کار گرفت .

وی گفت:‌رسیدگی تخصصی به علل و عوامل بروز آتش سوزی در ساختمان پلاسکو بعد از اتمام آوار برداری ها صورت خواهد گرفت.

اشتری در بخش دیگری از سخنانش به کاهش پنج درصدی جرایم درسال جاری اشاره کرد و گفت : با ارائه خدمات گسترده ناجا به مردم، افزایش 10 درصدی ارائه خدمات به مردم نیز در 10 ماه امسال داشته ایم .

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی همچنین گفت:براسا مطالعه مراکز افکار سنجی، جایگاه این نیرو در سال جاری بین 20 دستگاه از رتبه 12 به رتبه چهار ارتقا یافته است که بیانگر افزایش نظم و امنیت در کشور است .

اشتری همچنین گفت: افزایش پنج درصدی اعتماد مردم به ناجا نیز محقق شده است و ماموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم و امنیت در جامعه است و ما برای این منظور استفاده از مشارکت ها ی مردمی را در اولویت قرار داده ایم و همراه و همگام با مردم درایجاد امنیت پیشتاز بوده ایم .

این مقام انتظامی با بیان اینکه 75 درصد از 650 هزار پرونده‌ ارجاعی به کلانتری‌ها در کشور به مصالحه انجامیده است گفت : با انجام مشاوره توسط متخصصان، این میزان پرونده به مصالحه انجامیده است ، نیروی انتظامی از نظرات کارشناسان و متخصصان در حوزه اجتماعی بهره مند است و از آن استقبال می کند .

وی گفت:در استان فارس 12 درصد کاهش جرایم ثبت شده است ، 30 تن کشفیات نیروی انتظامی دراین استان نشانگر افزایش 23 درصدی آمار کشفیات مواد مخدر است و در زمینه مقابله با کالای قاچاق نیز با افزایش 34 درصدی کشفیات روبرو هستیم .

اشتری همچنین با بیان اینکه توجه به حاشیه شهرها و برخورد با معضلات حاشیه نشینی از اولویت های نیروی انتظامی است گفت: تقویت نیرو در این مناطق و استقرار کلانتری ها در مناطق حاشیه ای در دستور کار است و پیگیری می شود، استان فارس نیز دراین زمینه شاهد اقدامات موثر بوده است .

وی با بیان اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم گفت : مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر نیز از اولویت های ناجا است ، دراستان فارس در یکسال حدود 12 هزار نفر دراین زمینه دستگیر شده اند ، و فارس افزایش 11 درصدی دستگیری خرده فروشان داشته است .

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه گزینه برخورد با جرایم خشن در نیروی انتظامی همیشه روی میز است گفت : پلیس آگاهی با جدیت این موضوع را دنبال می کند در برخی موارد به علت رفتن یک سارق از استانی به استان دیگر ممکن است روال رسیدگی به جرایم قدری طولانی شود اما در کل در برخورد با جرایم خشن بدون اغماض دنبال می شود .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب