12:22:36 - پنجشنبه 26 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکز دیتا شمالشرق کشور دهه فجر 95 درسمنان به بهره برداری می رسد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: مرکز دیتا استان در دهه فجر 95 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری می رسد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامیررضایی افزود: مرکز دیتا استان سمنان به عنوان قطب شمال شرق کشور راه اندازی می شود.
وی با اشاره به اینکه مرکز دیتای استان سمنان در اداره کل پست استان ایجاد می شود، افزود: ایجاد این مرکز 80 میلیارد ریال هزینه داشته است و با کامل بودن بخش سخت افزاری و نرم افزاری، در حال حاضر مهیای افتتاح با حضور وزیر است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان خاطرنشان کرد: با افتتاح مرکز دیتای سمنان، مراکز دیتای استان های خراسان شمالی، مازندران، گلستان و خراسان جنوبی تمام تبادل اطلاعات را از مرکز استان سمنان برقرار کنند.
وی تصریح کرد: پهن‌باند ورودی به استان سمنان با تقویتی که در 2 مرحله عملیاتی که در پایان سال 94 و ابتدای سال 95 انجام شد از 10 گیگابایت به 40 گیگابایت بر ثانیه افزایش یافت.
وی با بیان این که از حجم 40 گیگابایت در ثانیه فقط 12 گیگابایت استفاده می شود، یادآورشد: 28 مگابایت بر ثانیه باقی مانده برای استفاده از ظرفیت مرکز دیتا استان سمنان در نظر گرفته شده است.
میررضایی بیان داشت: استان سمنان در شاخص شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات(I.D.I) در زمینه ضریب نفوذ تلفن ثابت، تلفن همراه، فیبر نوری، کاربران اینترنتی و پهن‌باند ها بعد از استان تهران، در رتبه دوم استان های کشور قرار دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به ضریب نفوذ مناسب در استان در تلفن ثابت به میزان 47.58 و در بخش تلفن همراه 64.68 درصد، تاکید کرد: این میزان توسعه در فناوری اطلاعات باید بستر لازم برای ایجاد ثروت و کسب و کار باشد.
وی افزود: وی با بیان این که 40 میلیون نفر از جمعیت کشور از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، یادآورشد: استفاده بهینه از تلفن همراه برای کاهش ترافیک، خدمات شهری، عملیات بانکی و استفاده از ظرفیت ها و قابیلت ها در نظر گرفته شود.
میررضایی، به کاهش شکاف دیجیتالی در مناطق روستایی و شهری اشاره کرد و گفت: در طرح خدمات اجباری روستایی (U.S.O) یک درصد از درآمدهای اپراتورهای تلفن های همراه برای ایجاد خدمات ارتباطی در روستاها در نظر گرفته می شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: در مرحله اول پوشش تلفن ثابت در مناطق روستایی از محل این درآمدها و در مرحله دوم تلفن همراه و ارایه خدمات پهن‌باند توسعه می یابد.
میررضایی با اشاره به این که در کشور تمام روستاهای بالای 15 خانوار زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: در سفر کاروان تدبیر و امید به سمنان مصوب شد که تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه از 598 روستا 217 روستای بالای 10 خانوار تا پایان سال 96 به اینترنت پرسرعت مجهز می شوند، یادآور شد: با ورود اینترنت پرسرعت به مناطق روستایی خدمات سلامت، آموزش، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی محقق خواهد شد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان افزود: پست بانک به عنوان تنها بانک تخصصی روستایی با 65 دفتر در روستاهایی که شرایط اقتصادی مطلوبی دارند، درحال فعالیتند.
وی افزود: 425 روستای استان سمنان دارای تلفن ثابت و 286 روستای استان سمنان از اینترنت پرسرعت برخوردارند.
وی گفت: تاکنون 2 هزار کیلومتر فیبر نوری در استان سمنان اجرایی شده است که درصورت درخواست مشترکان این مقدار افزایش خواهد یافت.
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات 23 هزار و 392 ایوان و پهن باندهای توزیع شده در استان سمنان 15 هزار و 759 مگابیت بر ثانیه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب