0:17:45 - چهار شنبه 25 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا در مرکز استان؟ / منصف و عدالتجو باشیم
کانال تلگرام سمنان لاین

پس از انتشارمطلبی  درسمنان لاین تحت عنوان ؛

« توسعه متوازن درحوزه ی بهداشت ودرمان استان را دریابید »

جوابیه ای توسط یکی از مخاطبان محترم شاهرودی به این وبسایت ارسال شد که بدون هیچگونه تغییری حتی ازجنبه ی نوشتاری منتشر می شود. لازم به ذکراست انتشار این مطلب صرفا در راستای احترام به مخاطبان  بوده که قاعدتا به منزله ی تأیید کلیت محتوای آن نیست و فقط در راستای اطلاع رسانی میباشد.»

بنام خدا ***سلام چرا در مرکز استان؟؟؟؟؟ که بعد همون اهالی میامی و بسطام و بیارجمند که الان داغشو به سینه میزنین برای خدمات درمانی مجبور شن تا سمنان بیان ؟؟؟ یعنی چند ده کیلومتر دیگه؟؟؟؟؟ دوستان صرفا آورد کلمه مرکز استان دلیل قاطعی نیست خصوصا برای استان ما، چرا که همه میدونن پرجمعیت ترین شهرستان استان کجا بود و مرکز استان چطور جمعیتش افزایش پیدا کرده و سایر نقاط چطور بوده (منصف باشیم)
***بردار و خواهر من
پراکندگی بسیار زیاد جمعیت در شرق استان و عدم دسترسی مناسب به خدمات پزشکی در سطح مناسب در منطقه با عث شده تا شاهرود این خدمات رو داشته باشه
***مسلما حق تمام نقاط استان و مردم دسترسی به خدمات مناسب درمانی هست اما این مسئله رو سیاسی کاری نکنیم، بیمارستان 32 تختخوابی میامی برای جمعیت میامی مناسبه اما خدمات مناسب نیازمند زیرساختهای بهتره که در هیچ جای دیگه شهرستان های شرقی جز شاهرود نمیشه زد چراکه در اون صورت باید مردم از شاهرود که تمرکز جمعیتی بیشتری داره به جاهای دیگه برن و این یعنی پراکندگی خدمات درمانی و نارضایتی همه مردم و…، بسطام در 6 کیلومتری شاهرود دارای درمانگاه شبانه روزی مناسب هست، بقیه مناطق هم نسبت به جمعیتشون دارن…
***دوستان همیشه شنیدیم که جاده شاهرود سبزوار یک جاده حادثه خیز و پر تصادفه برای رسیدگی به مصدومان این جاده بین المملی باید مرکز درمانی مناسب باشه که با توجه به شرایط میامی خصوصا از نظر جمعیت، تنها گزینه شاهرود باقی میمونه،
***در مورد بالگرد داشتن شاهرود، سمنان هم داره تازه هلال احمر هم بالگرد آورد ه سمنان
***در مورد تعداد تخت بیمارستانی همونطور که عرض کردم با توجه به موقعیت جغرافیایی و جاده بین اللملی ، حتی قرار بوده از اول بیمارستان امام حسین بیشتر از این ها تخت داشته باشه تا رسیدگی مناسبی بشه، **بزرگواران اگه یه روز مراجعه کنین به بیمارستان امام حسین شاهرود متوجه میشین که چقدر نیاز به این خدمات ضروریه، خصوصا ایام پرمسافرت که اورزانس بیمارستان امام حسین مثل بیمارستان های مناطق جنگی میشه!!!!!!!!!!!
***دوستان بعضی امکاناتی که ذکر شده رو بیمارستان های سمنان که هیچ سایر بیمارستان های استان هم دارن مثل دستگاه احیا و… کمی بی انصافی شده در این مورد

***در نهایت
حتی با فرض در نظر نگرفتن موارد بالا اگر قبول کنیم که بعد از سالها شرایط برعکس شده و فقط در این حوزه شاهرود جلوتر از سایر نقاط استان (یا بهتر بگوییم سمنان) شده ، پس در سایر قسمت ها و حوزه ها (صنعت، اشتغال،و…) که شاهرودیها و شهرستان های شرق استان و حتی سایر شهرستان ها از سمنان عقب تر هستند باید چه احساسی داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟
این احساس شما اگه موارد ذکر شده و دلایل دیگه مرتبط با اون رو منصفانه در نظر نگیریم ، یک چندم احساس سایر مردم استان نسبت به مرکز استان در سایر حوزه هاست.

منصف و عدالتجو باشیم
یا علی

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. !!!!!!!!   فوریه 2, 2017  

  سلام، متاسفانه چون پیامم نصفه پخش شد، مثل قبلیا که حتی یکی هم کلا درج نشد، فک نمیکنم ادامه این بحث فایده داشته باشه
  جهت اطلاع
  بیمارستان دانشگاه آزاد ۱۰۰یا۱۳۰ تخت خوابیه نه ۲۲۰، دوما دانشگاه آزاد مرکز تو مرکز استانه و این چیزی که شما میگین چرا دانشگاه آزاد دانشکده پزشکی تو شاهرود داره مربوط به خود دانشگاه آزاده مثل هزاز مسئله دیگه
  سوما همه ما و این مطلب هم گفته حق همه استفاده از امکانات مطلوب بهداشتیه و علت نبود بیمارستان در بسطام و بیمارستان ۳۳ تخت خوابیه میامی رو گفته و چرا باسد اینقد باشه اگه بیای شاهرود اونم تو ایام مسافرت تو مثلا قطب گردشگری استان میبینی
  بازم میگم و شما درج نکنین چون حقیفت تلخه …

 2. !!!!!!!!   ژانویه 26, 2017  

  دانشگاه علوم پزشکی زیر نظر مستقیم خود وزارت بهداشته
  ، بعدشم بردار من همین حلا از شاهرود برای اقدامات تخصصی و فوق تخصصی تا سمنان میان یا سالها برای ام ار ای میومدن رو چرا نمیگین؟؟
  تازه کلی از هموطنا که تو عید و تابستون تو جاده های داغون شاهرود داغون میشن کجا باید خدمات اورژانسی و مناسب بدن؟؟؟ ۲۰۰کیلومتر بیارن اونورتر؟؟؟
  لطفا تخت های بیمارستان دانشگاه ازاد رو اضافه نکنین، هزینه هاش اینقد بالاست برای برخی فقط خوبه
  تازه بیمارستان بهار هم که مصوب سفر مقام معظم رهبری تو سال ۸۵ بوده با بقیه بیمارستانا کلنگش خورد اونا کامل افتتاح شدن بهار ۴ یخشش افتتاح شده،

  • داود سمنانی   ژانویه 28, 2017  

   بحث بر سر تعداد بخشهای بیمارستانی بهار نیست بحث برسر ضرورت یا عدم ضرورت احداث اونه .
   چرا بیمارستان 62 تخته خوابی مهدیشهر و شهمیرزاد نیمه کارست ولی ی شهر 140 هزار نفری باید 720 تخت بیمارستانی داشته باشه؟؟؟
   با کدوم منطقی مرکز استان نباید دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد داشته باشه ولی یک شهر 140 هزار نفری هم دانشگاه علوم پزشکی دولتی و هم دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد داشته باشه با یک بیمارستان مجهز 220 تخته خوابی؟؟؟
   چرا انباشت امکانات در یک شهر 140 هزار نفری به نام شاهرود معادل بی امکاناتی کل استان سمنان باشه؟؟؟
   اینها سوالاتیست که باید بهش جواب بدید وگرنه همه ما از فربهی امکانات در بخش بهداشت و درمان شاهرود خرسندیم به شرطی که اولا عدالت در کل استان رعایت بشه و ثانیا امکانات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فقط و فقط توسط شهر 140 هزار نفری شاهرود …نشه و قطره ای از اون نصیب میامی مظلوم و بسطام غیور هم بشه.

   • مرتضی   می 3, 2018  

    همین شهر 140 هزار نفری ی زمانی دو برابر این مرکز استان جمعیت داشت و حقش بوده که از اون زمان زیرساخت های درمانیش رو آماده کنه.. شما اگه از کل ایران آدم جمع نمیکردین و حق سایر شهرای استان رو زیر پا نمیگذاشتین الان 20 تا تخت هم واسه کل سمنان کافی بود.

 3. همشهری سمنان   ژانویه 25, 2017  

  بنا به اظهارات مسئولین این شهرستان باانباشت همه نوع امکانات وتجهیزات پزشکی بجزء منطقه شاهرود، ازمرکز استان سمنان وگرگان و دامغان نیر به آنجا رفته واز خدمات پزشکی آنها بهره مند میگردند که دراین رابطه تقاضای مساعدت بیشتر را داشتند ……؟؟؟؟؟؟

 4. داود سمنانی   ژانویه 25, 2017  

  شاهرود با 140 هزار نفر جمعیت و با فرض تحت پوشش قراردادن میامی و بسطام با 220000 جمعیت 720 تخت بیمارستانی داره و شهرهای سمنان و دامغان و مهدیشهر و گرمسار و ارادان و سرخه و شهمیرزاد و داشتن 500 هزار جمعیت ، با هم 600 تخت بیمارستانی؟؟؟؟؟؟؟؟
  شما این رو هم نشانه عدالت و انصاف و توسعه متوازن میدونید؟؟؟؟؟
  این تذهبون ؟؟؟

  • امیر   آوریل 30, 2018  

   هرچی بگی قبول نمیکنم

 5. سعیدی نیا   ژانویه 25, 2017  

  بیشتر خلط مبحث شده در این مطلب. پس اگه این دوستان به تمرکز مدیریت اعتقاد دارند باید در ایجاد ادارات کل در مرکز استان هم به این نظریه پایبند باشند.

 6. شاهوار   ژانویه 25, 2017  

  درود به شرفت سمنان لاین