خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/01/24 13:32
شناسه خبر : 12813

کشف بیش از 54 هزار انواع قرص و آمپول روان‌گردان در استان سمنان

سمنان لاین / فرمانده انتظامي استان با اعلام كشف 6 هزار و 440 كيلوگرم انواع موادمخدر از افزايش 26 درصدي ميزان كشفيات و 32 درصدي دستگيري عاملان تهيه، توليد و توزيع مواد خبر داد. به گزارش سمنان لاین سردار روح الامين قاسمي در تشريح اقدامات و فعاليت‌هاي گوناگون و متنوع حوزه مبارزه با موادمخدر اظهار […] ...

سمنان لاین / فرمانده انتظامي استان با اعلام كشف 6 هزار و 440 كيلوگرم انواع موادمخدر از افزايش 26 درصدي ميزان كشفيات و 32 درصدي دستگيري عاملان تهيه، توليد و توزيع مواد خبر داد.

به گزارش سمنان لاین سردار روح الامين قاسمي در تشريح اقدامات و فعاليت‌هاي گوناگون و متنوع حوزه مبارزه با موادمخدر اظهار كرد: بسياري از جرايم توسط افرادي رخ مي دهد كه به نوعي گرفتار بلاي اعتياد هستند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنااين مسئول انتظامي با اشاره به سهم بالاي معتادان در سرقت هاي خرد، تصريح كرد: بسياري از اين افراد براي تامين هزينه هاي اعتيادشان، دست به سرقت زده و اموال سرقتي را به بهايي ناچيز مي فروشند.

وي ورود همه جانبه تمام نهادها و دستگاه ها براي مقابله با اين معضل شوم را مورد تاكيدقرارداد و گفت: حركتي فراگير و ملي براي ريشه كني بلاي خانمانسوز اعتياد بايد شكل گيرد.

فرماندهی انتظامي استان سمنان در ادامه به نتايج برخورد قاطع و مبارزه بي امان با سوداگران مرگ اشاره كرد و از كشف 6 هزار و 440 كيلوگرم انواع موادر مخدر از ابتداي امسال تا پايان دي ماه خبرداد.

وي افزود: اين مقدار كشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 26 درصدي افزايش يافته است.

به گفته سردار قاسمي، در اين مدت 75 باند قاچاق موادمخدر منهدم شد و سه هزار و 845 نفر شامل مصرف كننده، خرده فروش و قاچاقچي شناسايي، دستگير و تحويل مرجع قضائي شده اند.

فرماندهی انتظامي استان سمنان با اعلام افزايش 32 درصدي دستگيرشدگان ادامه داد: متاسفانه 193 نفر از اين افراد، زن هستند.

وی همچنین از كشف 54 هزار و 242 عدد انواع قرص و آمپول روان‌گردان در 10 ماهه امسال خبرداد و اضافه کرد: پلیس فضا را برای متخلفین ناامن می‌کند.

فرمانده انتظامي استان، اجراي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي پيشگيرانه را باهدف كاهش اعتياد ضروري خواند و اظهار داشت: پليس در اين حوزه نيز اقدامات موثري داشته كه برگزاري 620 نوبت جلسات آموزش همگاني، اجراي 80 مورد برنامه هاي مشاركتي از جمله برپايي نمايشگاه هاي دائمي، همايش‌ها و كارگاه‌هاي مشترك از جمله اين برنامه‌هاست.