21:36:52 - دوشنبه 23 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«زبان بدن ترامپ» درباره شخصیت او چه می‌گوید؟
کانال تلگرام سمنان لاین

زبان بدن موضوعی مهم در شناخت شخصیت سیاستمدارانی است که می توانند به راحتی پشت کلمات پنهان شوند و دونالد ترامپ هم از این موضوع مستثنی نیست.

«زبان بدن ترامپ» درباره شخصیت او چه می‌گوید؟

به گزارش «پارسینه» به نقل از ایندیپندنت، تحلیل زبان بدن ترامپ در روز تحلیف او درک بهتری درباره شخصیت او به ما می دهد.

آن گونه که دکتر پیتر کولت، روانشناس رفتاری، می گوید، 4 ویژگی مشخص از حالت های چهره دونالد ترامپ می توان دریافت.

نخست، ظاهر غالب او با مشخصه نداشتن لبخند، ابروهای پایین و چشم های باریک است. افراد با لبخند زدن می خواهند نشان دهند تهدید نیستند، اما ترامپ می خواهد بگوید که یک تهدید است.

دکتر کولت می گوید ترامپ همچنین می خواهد چانه خود را برجسته نشان دهد که این یک رفتار معمول در مردان با تستوسترون بیشتر است. این حالت را افرادی به خود می گیرند که فکر می کنند آنها باید مسئول باشند. لبخند لب بسته او هم باعث می شود دهانش بزرگ تر به نظر برسد و این یک ویژگی عمومی در میان مدیران اجرایی ارشد است.

«زبان بدن ترامپ» درباره شخصیت او چه می‌گوید؟

با این وجود، کولت می گوید که عادت ترامپ به پنهان کردن دندان هایش، به طور سهوی آسیب پذیری او را آشکار می کند: چانه چین خورده و کشیده شده به سمت گردن، واکنش غریزی هنگام درک حمله است، مانند این که آماده مشت خوردن می شود.

در زمان سخنرانی تحلیف، بسیاری از این حالت های چهره وجود نداشتند و او می خندید.

یکی دیگر از ویژگی های قابل تشخیص ترامپ، حرکت دست او است. چیزی که در نخستین سخنرانی او هم بسیار مشهود بود، به ویژه فشار انگشت های شست و اشاره روی هم.

کارول کینسی، متخصص زبان بدن، در مطلبی که برای فوربس نوشته است، این حرکت را «نشانه دقت و کنترل» میداند و زمانی که انگشت هایش را از هم جدا و دستش را باز می کند، می خواهد این پیام را بفرستد که آماده است با قطعیت اقدام کند.

پاتریک استوارت، روانشناس سیاسی هم می گوید: من بر این باورم که یک نکته مثبت از ظاهر ترامپ، تواناییش در استفاده بسیار موثر از حرکات دست و بازو است.

پتی وود، متخصص زبان بدن، به نکته ای دیگر اشاره می کند. هنگامی که خودروی ترامپ به پایین پله ها رسید، او پیاده شد و برای دست دادن با اوباما از پله ها بالا رفت، بدون این که به همسرش کمک کند از خودرو خارج شود، یا منتظر او بماند یا حتی پشت سرش را نگاه کند.

برخی می گویند او در انظار عمومی کمتر به همسرش توجه می کند و با افراد دیگر گرم تر است. رفتاری که کاملا برخلاف رفتار باراک و میشل اوباما بود که آشکارا متوجه شدند ملانیا ترامپ عصبی است، او را در آغوش گرفتند و تا ورودی ساختمان همراهی کردند.

همچنین، بر خلاف حملات لفظی دونالد ترامپ علیه باراک اوباما، نشانه هایی قوی از احترام رییس جمهوری فعلی به رییس جمهور سابق دیده می شد.

وود می گوید که ترامپ هنگام استقبال از اوباما حالتی آسوده داشت وصورتش آرام و گشاده بود. این نشانه احترام است و نشان می دهد که او هیچ علاقه ای به تسلط بر اوباما ندارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب