21:23:02 - دوشنبه 23 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شماره 31705 سامانه ارتباط مردمی با یگان حفاظت میراث فرهنگی سمنان است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: سامانه خبری ارتباط مستقیم با یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان با شماره 31705 راه اندازی شد.

 سرهنگ محمدرضا افضلی افزود: این سامانه با هدف حفاظت از میراث فرهنگی، جلب مشارکت‌های عمومی و بالا بردن سطح ارتباط کیفی مردم با یگان حفاظت راه اندازی شده است.
وی گفت: از این پس، شهروندان استان سمنان و سایر مسافران و گردشگران می‌توانند با تماس با شماره 31705 گزارش‌های خود را در رابطه با تخریب، تعرض، تصرف، حفاری غیر مجاز و سایر جرایم در عرصه‌های میراث‌فرهنگی، به اطلاع یگان حفاظت از آثار تاریخی استان برسانند.
سرهنگ افضلی ابراز امیدواری کرد: با آسان سازی و افزایش ارتباطات مردمی با یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از جرایم حوزه میراث فرهنگی کاسته شود.
فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان گفت: پیشگیری از جرائم علیه میراث فرهنگی، حفاظت و مراقبت از بناهای تاریخی استان و انجام اقدامات آموزشی و توجیهی کارکنان از برنامه‌های اجرا شده یگان حفاظت آثار تاریخی استان سمنان در سال 95 است.
یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اجرای ماده 179 قانون برنامه توسعه اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تنفیذی در ماده 129 قانون برنامه چهارم توسعه و دستورالعمل تشکیل یگان حفاظت در دستگاه‌های کشوری اجرای مأموریت می‌کند.
حفاظت از تأسیسات، اماکن، تجهیزات، اموال منقول و غیر منقول سازمان در کشور با استفاده از طرح‌ها و دستورالعمل‌های حفاظتی، انتظامی، امنیتی و بهره گیری از سامانه‌های هوشمند و فناوری روز و بخشی از وظایف ناجا در این خصوص، تأمین حفظ نظم و امنیت در موزه‌ها، گنجینه‌ها، بناها و مجموعه‌های تاریخی-فرهنگی، انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث فرهنگی، گردشگران داخلی و خارجی، کشف جرم و دستگیری متهمین و مجرمین از وظایف یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی است.
انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از سرقت ، تعرض و تجاوز به میراث ملی ، فرهنگی و صنایع دستی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و فعالیت‌هایی نظیر تخریب بناهای تاریخی، حفاری غیر مجاز، انتقال، قاچاق و خرید و فروش اشیاء و عتیقه‌جات ملی و محوطه‌های تاریخی در حوزه استحفاظی،کنترل بر ورود و خروج اشیاء و اموال تاریخی- فرهنگی،گشت زنی در حوزه های استحفاظی یگان از دیگر وظایف یگان حفاظت از آثار تاریخی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب