11:56:48 - دوشنبه 23 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمرکز برنامه‌های دولت یازدهم بر تحقق اقتصاد مقاومتی است
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: دولت تدبیر و امید با معطوف کردن برنامه های اقتصادی خود به راهبردهای اقتصاد مقاومتی به دستاوردهای چشمگیری در این زمینه دست یافته است.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا محمود قنبری روز دوشنبه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاند اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن کوثر استانداری افزود: کنترل تورم، رشد اقتصادی، اشتغالزایی، رونق کسب و کار ، جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی و مثبت شدن تراز تجاری از دستاوردهای دولت برای به ثمر رسیدن اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: سال 92 رشد اقتصادی ایران منفی 6.7 درصد بود و دولت یازدهم با تلاش های زیاد توانست رشد اقتصادی را در قدم اول مثبت و سپس به بالای پنج درصد برساند و امید است این رقم تا پایان سال افزایش یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان افزود: یکی دیگر از توفیق های دولت تدبیر و امید کاهش تورم 43 درصدی به هشت درصد و جلوگیری از کاهش ارزش پولی ملی بود.
وی اضافه کرد: در سال 84 و در آغاز دولت نهم، نرخ دلار در کشور 900 تومان بود و در پایان دولت دهم ارزش دلار به سه هزار و 700 تومان افزایش یافت و این میزان افزایش نشان دهنده رشد 300 درصدی نرخ ارز بود که به همین مقدار ارزش پول ملی نیز کاهش پیدا کرده بود.
وی تصریح کرد: با روی کارآمدن دولت یازدهم و از سال 92 تا کنون قیمت دلار از سه هزار و 700 تومان بالاتر نرفته است، در بازه های کوچک زمانی این مقدار تغییر کرد، اما دولت توانست آن را کنترل کند و به طور کلی از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری کرد.
وی گفت: استان سمنان نیز برای تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی برنامه های زیادی اجرا کرده است و برای اشتغالزایی و رونق اقتصادیِ بیشتر اقدام های خوبی تا کنون انجام شده است.
قنبری ادامه داد: یکی از برنامه های استان سمنان برای اشتغالزایی، رونق اقتصادی و فعالیت دوباره واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، استفاده از سامانه بهین یاب بود که در این سامانه 2هزار و 500 واحد صنعتی و تولیدی ثبت نام کردند و مسایل هزار و 800 واحد بررسی شد که تا کنون بیش از 350 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدها پرداخت شده است.
وی درباره طرح های ارایه شده در این کارگروه تشریح کرد: باید تلاش شود تا چندماه آینده رشد و شتابی در انجام طرح ها به وجود بیاید و دستگاه های اجرایی برای تحقق هدفگذاری خود باید تلاش بیشتری کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بر هم افزایی بیشتر دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان تاکید کرد و گفت: با هم افزایی مسوولان برنامه ها دقیق تر و بهتر انجام می شوند.
در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی درصد پیشرفت 15 طرح کارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاند اقتصاد مقاومتی استان سمنان را مانند آموزش مهارت های زندگی به جامعه هدف برای توانمندسازی و ارتقا سلامتی اجتماعی، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در کارگاه ها، بازمهندسی رشته های دانشکده پیراپزشکی بهداشت و ایجاد بازارچه های مجازی عرضه محصولات فرهنگی و هنری تشریح کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب