13:58:01 - دوشنبه 23 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روند 15 طرح کارگروه اجتماعی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی سمنان بررسی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – روند پیشرفت 15 طرح کارگروه اجتماعی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در دستگاه ها یاجرایی مختلف، روز دوشنبه چهارم بهمن 95 بررسی و نقد شد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا امروز در کارگروه اجتماعی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار کوثر استانداری و در حضور محمودقنبری معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری سمنان، مسوولان دستگاه های دولتی این استان روند پیشرفت طرح های خود در این کارگروه را بیان کردند.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان در این نشست گفت: یکی از طرح های این کارگروه که به عهده این اداره کل بوده است، آموزش مهارت های زندگی به جامعه هدف برای توانمندسازی و ارتقای سلامت اجتماعی بوده است.
علیرضا ایزدپور افزود: هدف گذاری این طرح تا پایان سال 95 آموزش 11هزار و 500 نفر بود که تا پایان آذر95 این اداره کل به 12 هزار و 730 نفر آموزش داده است و درصد پیشرفت این عملکرد حدود 111 درصد است.
وی با بیان این که این آموزش های در چهار شهرستان استان سمنان و برای جامعه هدف دانش آموزان در تمام سطوح، کارمندان، میانسالان و دانشجویان انجام شده است، تصریح کرد: در دامغان به بیش از هزار نفر، در شاهرود به بیش از پنج هزار نفر، در گرمسار به 126 نفر و در سمنان به بیش از پنج هزار و 300 نفر تا کنون آموزش داده شده است.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان ادامه داد: سلامت اجتماعی یکی از مسایل مهم روز در جامعه امروزی است و اما در ایران بیشتر به مداخلات در حوزه سلامت زیستی توجه می شود و مداخله های حوزه روانی مغفول مانده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز گفت: این اداره کل 2طرح بهره گیری از ظرفیت های مساجد و کانون های مذهبی برای ترویج و تعمیق مبانی اقتصاد مقاومتی و جنبه های اعتقادی آن و ایجاد بازارچه های عرضه محصولات فرهنگی و هنری را بر عهده دارد.
محمدرضا سوقندی افزود: تاکید طرح بهره گیری از ظرفیت های مساجد و کانون های مذهبی برای ترویج و تعمیق مبانی اقتصاد مقاومتی و جنبه های اعتقادی آن، ایجاد گفتمان سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی برای جامعه هدف مهم آحاد مردم است.
وی ادامه داد: هدفگذاری این طرح تا پایان 95 حدود 20 درصد است که تا پایان آذر 95 حدود 18 درصد این طرح پیشرفت داشته است و برای بهتر انجام شدن این طرح، این اداره کل 41 روحانی را در قالب سفیران آسمانی به قم برای توانمندسازی و آموزش آن ها اعزام کرده بود و هم اکنون در کانون های مساجد این روحانی ها مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، درباره بازارچه های مجازی تشریح کرد: برای این طرح محصولات فرهنگی و هنری هنرمندان در نرم افزاری قرار داده می شود و این نرم افزار در حال تدوین و طراحی است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان نیز در این نشست گفت: توانمندسازی 150 خانوار زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان سمنان یکی از طرح های این کارگروه است.
علی عرب افزود: در این طرح به مددجویان مشترک بهزیستی و کمیته امداد برای توانمندسازی در زمینه های مسکن، اشتغال و هزینه های درمانی کمک می شود و تا کنون 100 خانوار توانمند شده است و تا پایان سال این تعداد به 150 خانوار افزایش می یابد.
احداث خانه های بوم گردی با هدف مناطق نمونه گردشگری شهرستان های استان سمنان، ایجاد مراکز نمایشگاهی صنایع دستی در شهرستان های داراای مزیت این استان، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگاه ها، بازسازی مهندسی رشته های دانشکده پیراپزشکی، تدوین برنامه مکانیزه تعمیر و نگهداشت فضا و تجهیزات و واحدهای ارایه خدمات پزشکی و آموزش مهارتی کارجویان، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها و شاغل های صنایع و صنوف دیگر طرح های مطرح شده در این کارگروه بود.
با هدف تحقق اهداف چشم انداز اقتصاد مقاومتی ،دولت تدبیر و امید طرح های متناسب با این چشم انداز را در حوزه های مختلف از سوی دستگاه های اجرای یمرتبط پیگیری می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب