13:44:40 - یکشنبه 22 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر عامل آب و فاضلاب استان درخصوص نوسازی شبکه آبرسانی مطرح کرد؛
نیاز 70 میلیارد تومانی / تخصیص کمتر از 2 میلیارد تومان!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: بهسازی 700 کیلومتر شبکه فرسوده توزیع آب در استان به اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان نیازمند است.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد طاهری با اشاره به اینکه 700 کیلومتر از 2 هزار و 800 کیلومتر شبکه توزیع آب شهری استان فرسوده است، افزود: به این ترتیب، حدود 30 درصد از شبکه آب رسانی استان سمنان نیاز به اصلاح و بهسازی دارد.
وی با بیان اینکه 70 میلیارد تومان برای اصلاح و نوسازی بخش فرسوده شبکه آبرسانی شهرهای استان سمنان نیاز است، گفت: اعتبارات استانی تخصیص گرفته برای اصلاح شبکه آبرسانی در هر سال کمتر از 2 میلیارد تومان است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با اشاره به اینکه هر ساله باید چهار درصد شبکه‌های آبرسانی اصلاح شود، ادامه داد: با اصلاح سالانه چهار صد از شبکه آبرسانی استان سمنان، اصلاح و بهسازی کامل این بخش 25 سال زمان نیاز دارد.
طاهری تصریح کرد: هر ساله فقط 1.5 درصد اصلاح شبکه در استان سمنان انجام می شود.
وی با بیان این که عمر مفید شبکه های آبرسانی با طراحی های انجام شده 25 تا 30 سال است، خاطرنشان کرد: اگر اصلاحات در شبکه آبرسانی انجام شود، پرت و هدررفت آب کاهش پیدا می کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان بیان داشت: سهم بخش آب آشامیدنی از کل منابع آبی استان سمنان پنج درصد است.
وی با اشاره به این که سلامت مردم به صورت مستقیم به آب آشامیدنی مرتبط است، یادآورشد: تمام عوامل موثر بر سلامت در مراحل مختلف تامین آب آشامیدنی در نظر گرفته می شود.
طاهری با اشاره به کمبود آب در استان سمنان و مسایل مربوط به جیره بندی در صورت ضرورت، خاطرنشان کرد: جیره بندی آب به دلیل ذخیره آب به وسیله مردم در ساعاتی که آب وصل است، موجب هدر رفت آب می شود و آسیب های ناشی از قطع و وصل آب و ورود هوا به شبکه، منجر به افزایش اتفاقات می شود.
وی با اشاره به استفاده برخی از شهروندان از پمپ برای ایجاد فشار بیشتر آب در طبقات بالای ساختمان، یادآورشد: قرار دادن پمپ آب برای طبقه سوم و چهارم بر روی شبکه خلاف قانون است.
طاهری یادآورشد: میانگین بارش در دنیا به طور متوسط 800 تا 850 میلی متر در سال است، در حالی که میانگین بارش در ایران 250 میلی متر و در استان سمنان سالانه حدود 120 میلی متر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: سرانه متوسط مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان 160 لیتر در شبانه روز است.
75 درصد آب آشامیدنی استان سمنان از چاه و 25 درصد از رودخانه های سطحی و دیگر منابع آبی تامین می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب