13:45:36 - یکشنبه 22 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیمی از مصوبات کارگروه رفع موانع تولید سمنان مسایل بانکی است
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: مسایل و مشکلات بانکی حدود نیمی از مصوبات بیش از چهل نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را تشکیل می دهد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، بهروز اسودی روز یکشنبه در چهل و هشتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، گفت: از 754 مصوبه در نشست‌های این کارگروه 48 درصد مشکلات بانکی، 18 درصد امور زیربنایی، 13 درصد مالیات، 9 درصد تامین اجتماعی و 11 درصد نیز سایر موارد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و 803 واحد صنعتی و کشاورزی استان سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش هشت هزار و 524 میلیارد ریال به بانک معرفی شده است که از این تعداد 672 واحد به ارزش سه هزار و 532 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: از تعداد واحدهای دریافت کننده تسهیلات، 160 واحد به ارزش 2 هزار و 645 میلیارد ریال واحدهای صنعتی و 512 واحد با ارزش 886 میلیارد ریال واحدهای کشاورزی تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند.
اسودی خاطرنشان کرد: در این جلسه مشکلات 6 واحد تولیدی در زمینه های بانکی، مسایل مربوط به دستگاه‌های دولتی، امور مالیاتی، تامین اجتماعی و امور زیر بنایی بررسی شد.
وی ادامه داد: در 47 جلسه قبلی هم مشکلات 311 واحد صنعتی و کشاورزی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید بررسی شد که 754 مصوبه داشته است و تاکنون 47 درصد آن اجرایی و بقیه مصوبات در دست اجرا است.
در این جلسه که محمد رضا خباز استاندار، سعید طاهری رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان، مدیران کل اجرایی و اقتصادی، مدیران عامل بانک ها و فعالان صنعتی و سرمایه‌گذاران حضور داشتند.
در این نشست گزارش عملکرد بانک های عامل درباره عقد قرار داد و پرداخت تسهیلات به واحدهای کشاورزی و صنعتی معرفی شده به بانک ها بیان شد و کمیته پایش تسهیلات رونق تولید هم گزارشی از آخرین وضعیت واحدهایی که تسهیلات دریافت کردند و روند پیشرفت آنان در تحقق تعهدات ارایه کرد.
استاندار و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، پیش از این نشست، از شرکت های ابزار درمان تولید کننده انواع باند و گاز پزشکی، ژل دارویی، وسایل ارتوپدی پزشکی و دارای نشان معتبر و درجه یک کشور و همچنین از شرکت شیشه ایمنی کبیر سمنان تولید کننده انواع شیشه های اتومبیلی و نشکن و دو جداره، تولید کننده انواع شیشه های اتومبیل، نشکن و دو جداره بازدید کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب