21:35:14 - شنبه 21 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاور وزیر کشور: مرکز رشد و شتاب‌دهی کسب و کار زنان در استان‌ها ایجاد می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار زنان با هدف انگیزه و آگاهی‌بخشی به بانوان جامعه، در همه استان ها باید راه اندازی شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا فهمیه فرهمندپور روز شنبه در همایش تبیین نقش بانوان در اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری، گفت: بسیاری از زنان انگیزه ورود به کسب و کار را دارند، اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و به همین منظور مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار زنان در همه استان ها باید راه اندازی شود.
وی یادآور شد: فعالیت این مراکز باید زیر نظر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هر استان پیگیری شود.
وی، درباره مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار زنان تشریح کرد: در این مرکز فرهنگ کار و کارآفرینی ترویج پیدا می کند، مشاوره های تخصصی درباره امور کسب و کار ارایه می شود، موانع فعالیت های اقتصادی امور بانوان شناسایی و برای آن راهکار ارایه می شود و با راه اندازی این مرکز امید است بسیاری از مشکلات کاهش پیدا کند.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان این که بسیاری از بانوان درباره کمبود اعتبارات گلایه هایی را مطرح می کنند، با تاکید بر اینکه ایده سرمایه می آورد، افزود: دولت تدبیر و امید با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه بوده است، اما با این حال، باید اعتبارات به نحوی مدیریت شود تا سهم بانوان نادیده گرفته نشود و این امر نیازمند همکاری و هم افزایی بیشتر دستگاه های اجرایی است.
فرهمندپور ادامه داد: اهداف و راهبردهای اقتصاد مقاومتی به سرمنزل مقصود نمی رسد، مگر با ترویج کار و کارآفرینی و برای این ترویج و فرهنگسازی باید بانوان پیش قدم باشند.
وی، یکی از دلایل اساسی به زمین ماندن نقش اقتصادی در جامعه را فاصله گرفتن بانوان از کسوت سنتی آن ها عنوان کرد و گفت: بانوان جوامع شهری و حتی روستایی از کسوت سنتی خود فاصله گرفته اند و حتی در زنان روستایی مصرف گرایی شیوع پیدا کرده است.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب برای مشارکت آحاد جامعه برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: هدف اصلی مقاوم سازی اقتصادی، مشارکت همه جامعه و تبدیل افراد جامعه به نیروی مولد اقتصادی بوده است.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه تغییر در نظام فرهنگی کشور از زنان شروع می شود، گفت: زنان باید پرچم دار ایجاد تغییرات در نظام فرهنگ باشند.
وی افزود: فرهنگسازی در جامعه و ایجاد تغییر به بانوان وابسته است و نقش اول در فرهنگ و فرهنگسازی را بانوان بر عهده دارند.
وی افزود: اصلاح فرهنگ با آموزش و تغییر در بانوان جامعه حاصل می شود، زنان به ویژه مادران باید فرهنگ کار را در جوانان ترویج دهند و به آن ها انگیزه لازم برای انجام کار و کارآفرینی را تزریق کنند.
** هیچ تابلوی ورود ممنوعی برای حضور زنان در جامعه وجود ندارد
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با تاکید بر افزایش مشاغل خانگی در بین زنان، افزود: مشاغل خانگی جامعه هدف وسیعی را پوشش می دهد و تعارضی با نقش آفرینی مهم در فضای خانواده در این مشاغل وجود ندارد.
وی ادامه داد: تاکید بر حضور زنان در مشاغل خانگی، مبنی بر ممنوعیت حضور بانوان در دیگر شغل ها نیست و هیچ تابلوی ورود ممنوعی برای حضور زنان در جامعه وجود ندارد و آن ها می توانند در زمینه های دلخواه خود فعالیت کنند.
وی گفت: بانوان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارند، با ترویج کار در جامعه و افزایش فعالیت های اقتصادی می توان از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.
فرهمندپور با بیان این که بیکاری به خودی خود فسادافزاست، ادامه داد: استفاده نادرست از زمان به نوعی چالش و بیکاری محسوب می شود و بسیاری از بانوانی که زمان بیشتری در خانه دارند به اتلاف وقت و در برخی موارد به اموری مانند تماشای برنامه های ماهواره ای می پردازند که این یک تهدید است.
وی افزود: با فراهم بودن ثبات اقتصادی، بسیاری از مشکلات حل می شود و جامعه به توسعه اجتماعی می رسد، زیرا اشتغال لازمه ثبات اقتصادی است و کار از هجمه های فرهنگی جلوگیری می کند.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با تاکید بر افزایش تولید صنایع دستی، گفت: در حوزه صنایع دستی در حوزه آموزش و تولید محصول با کیفیت مشکل کمتری وجود دارد، اما چالش اصلی این حوزه بازاریابی و فروش است.
وی افزود: برای افزایش مشاغل خانگی و ایجاد بازار فروش برای صنایع دستی باید بازارچه‌های دائمی برای عرضه محصولات در هر استان به وجود بیاید و همه دستگاه های اجرایی برای تحقق این امر باید با یکدیگر هم افرایی داشته باشند.
وی، ظرفیت انجمن اولیا و مربیان را ظرفیتی مغفول مانده مطرح کرد و گفت: با استفاده از انجمن اولیا و مربیان می توان برای بحث های آموزشی استفاده کرد و همچنین باید از مساجد برای بالابردن سطح علمی و دانش افزایی و ارتقای فرهنگ نیز به بهترین نحو استفاده کرد.
فرهمندپور گفت: بی آرمانی بزرگترین بلا را بر سر جامعه می آورد و بانوان و زنان بی آرمان تهدید برای جامعه محسوب می شوند و پایان همه آرمان ها روزی است که زنان ستیزه جو در جامعه وجود داشته باشند، زیرا جامعه به دنبال خانواده متعادل است و زنان باید بدانند که با مردان رقیب نیستند و باید آن ها را شریک خود بدانند.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: ایجاد تغییر چشمگیر برای حل مشکلات حوزه زنان، نیازمند تغییر آموزش و بهسازی فرهنگ مردان است.
در همایش تبیین نقش بانوان در اقتصاد مقاومتی استان سمنان، محمدرضا خباز استاندار، محمد همتیان معاون استانداری، علی معینی دانشمندی مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، زینب کرکه آبادی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و بانوان فعال و کارشناسان حوزه های مختلف حضور داشتند.
در این همایش 15 بانوی فعال از حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان سمنان، مسایلی مانند بیمه، امور مالیاتی، تسهیلات بانکی، فروش محصولات تولیدی و فقدان حمایت از فعالیت های مختلف بانوان را مهمترین مشکلات بانوان فعال در این استان برشمردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب