17:48:49 - جمعه 20 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیام جشنواره گل نرگس؛
سمنان باید به عنوان مهد پرورش «گل نرگس» معرفی شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – جشنواره گل نرگس سمنان با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار سمنان،دکترهمتی نماینده مردم سمنان،مهدیشهروسرخه،فرماندارسمنان  و جمعی از مسئولان و مردم در فرهنگسرای کومش سمنان برگزار شد.

 مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان نیز در این جشنواره گفت: معرفي جاذبه‌هاي گردشگري سمنان و ايجاد روحيه شادابي و نشاط در مردم از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

حسين خواجه بيدختي با اشاره به ويژگي‌هاي گل نرگس سمنان از جمله عطر و بوي متفاوت آن نسبت به گل نرگس ساير مناطق كشور گفت: سمنان به عنوان مهد پرورش گل نرگس كويري بايد معرفي شود.

بیدختی گفت: گل نرگس به صورت خود رو در کنار جویبارها و باغات سمنان می‌روید و مورد توجه مردم محلی قرار گرفته است چنانکه گلدان‌های خاصی برای آن طراحی کرده اند تا پیازهای نرگس را در فضای مشبک آن بکارند و سرشاخه های نرگس در اندازه های مختلف از این سفال بیرون می آید. قرائت شعر توسط استاد محمد حسن جواهری، معرفي جايگاه گل نرگس در اشعار حافظ توسط استاد وفایی،  سخنرانی کشاورز نمونه سمنان در رابطه با کاشت گل نرگس به زبان سمنانی، اجراي موسيقي سنتي و …. از جمله برنامه‌هاي اين جشنواره بود.

در پایان برنامه‌های این جشنواره از 13 تن از فعالان عرصه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ازجمله انجمن میراث فرهنگی وطبیعی سمنان و انجمن حافظان میراث فرهنگی وآیینهای دیارقومس تجلیل شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب