17:49:51 - جمعه 20 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه شاهرود: نجات جان انسان ها مهم ترین در دین است
کانال تلگرام سمنان لاین

امام جمعه شاهرود گفت: مهم ترین موضوعی که پس از حادثه ساختمان پلاسکو باید به آن پرداخت، نجات جان انسان ها می باشد که مهم ترین موضوع در دین است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود، با گرامی داشت تلاش و جان فشانی کارکنان زحمت کش آتش نشانی ، در حادثه ساختمان پلاسکو در تهران، این فاجعه را درس عبرتی برای مسوولان دانست و افزود: نباید به گونه ای باشد که چنین حوادث تلخی مسوولان را وادار به تلاش بیشتر کند، بلکه هم نهادهای اجرایی مربوط و هم مالکان ساختمان ها باید نسبت به ایمن سازی دقت بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: مالکان ساختمان ها باید دلسوز خود و جامعه باشند و نمی توان به آسانی از کنار این موضوع گذشت.
امام جمعه شاهرود همچنین با اشاره به مجاهدت آتش نشانان، یادآور شد: این افراد فداکار از جان خود مایه می گذارند تا جان و مال مردم را نجات دهند و این فداکاری با دستمزدهای فعلی و یا حتی چندصد برابر آن قابل جبران نیست و آنان با خدا معامله می کنند تا اجر کار نیکشان جبران شود.
امینی از تجمع بی دلیل مردم در محل حوادث و بحران ها نیز انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این روزها همه با گرفتن عکس و فیلم و حضور بی جا مانع خدمت رسانی می شوند، در حالی که ممکن است یک انسان با چند دقیقه دیرتر بیرون آمدن از زیر آوار جان خود را از دست بدهد.
وی اضافه کرد: انجام برخی از کارها به متخصصان آن حوزه اختصاص دارد و حتی نجات جان مصدومان در حوادث به روش نادرست می تواند سبب وارد شدن خسارت بیشتر به آنان شود.
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه نباید به دشمنان و افراد ضد انقلاب اجازه سوء استفاده از این حادثه را داد، تصریح کرد: خیلی بی انصافی است زمانی که جان عده ای در خطر است دعوای سیاسی به راه افتد.
امینی همچنین به نزدیک شدن به ایام پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مهم ترین نکته در برنامه های این دهه، ضرورت تجلیل از سالگرد پیروزی انقلابی است که با گذراندن 38 سال پر از خطر و توطئه، به جایگاه امروزی خود رسیده است.
وی مردمی بودن را ویژگی دیگر برنامه های دهه فجر عنوان کرد و افزود: در کنار برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برنامه های مردمی دیگری نیز باید برگزار شود چرا که یکی از مهم ترین چهره های انقلاب مردمی بودن آن است.
خطیب جمعه شاهرود با تاکید بر این که در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی باید از خرج های غیر ضروری در مراسم دهه فجر جلوگیری کرد، بیان داشت: در بیان دستاوردهای انقلاب و ایجاد امید در میان مردم نیز باید از افراط و تفریط دوری کرد.
امینی همچنین با گرامی داشت ششم بهمن سالروز حماسه مردم آمل در برخورد با منافقان، یادآور شد: به تعبیر امام راحل(ره)، خطر منافقان از کفار بیشتر است و مردم باید مواظب باشند، در دام نفاق قرار نگیرند.
وی به عمل نکردن آمریکا به تعهداتش در برجام، اشاره و تصریح کرد: ملت ایران با تمام وجود فهمید تنها مقاومت نتیجه می دهد و هرچه ما در برابر آمریکا کوتاه بیاییم آن ها جلو تر می آیند.
امام جمعه شاهرود از اعدام سه جوان شیعه بحرینی نیز انتقاد کرد و افزود: آل خلیفه بداند همان گونه که چنین اقداماتی صدام را نجات نداد، آن ها را نیز نجات نمی دهد و آینده این کشور در اختیار مردم بحرین است.
امینی از هفتم بهمن، روز جهانی گمرک نیز یاد کرد و گفت: نقش گمرک در صادرات و واردات کشور بسیار پررنگ است و کارکنان این نهاد باید با تلاش بیشتر از واردات بی رویه کالاهایی که به بدنه تولید کشور ضربه وارد می کند، جلوگیری کند.
وی بار دیگر بر ضرورت ایجاد دفتر مستقل گمرکی در شاهرود تاکید کرد و افزود: این شهرستان استعداد داشتن دفتر گمرکی و ایجاد مرز هوایی در فرودگاه را دارد تا بتواند تاثیری در بهبود اقتصاد منطقه داشته باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب