13:04:00 - پنجشنبه 19 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استاندار :
منویات رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی در استان سمنان اجرایی شده است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: 95 درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به منظور افزایش اشتغال و جذب سرمایه‌گذار خارجی در استان عملیاتی شد.

به گزارش سمنان لاین محمد همتیان روز پنجشنبه در نشست هماهنگی گزارش‌های استانی در سالن کوثر استانداری سمنان افزود: عملکرد دستگاه های اجرایی در عملیاتی کردن برنامه های جامع ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ارایه تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی تاکنون مثبت بوده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا وی افزود: در استان سمنان تاکنون به 633 واحد صنعتی و کشاورزی به میزان 342 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است و بررسی شرایط برخی از این واحد برای دریافت تسهیلات همچنان ادامه دارد.
وی خاطر نشان کرد: در سال جاری دولت تدبیر و امید برنامه های جامعی برای افزایش اشتغال در استان سمنان را اجرا کرده است که تا پایان سال 95 تعداد شاغلان استان برای مردم اطلاع رسانی می شود.
همتیان اضافه کرد: چهار جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در دی 95 با حضور محمدرضا خباز استاندار سمنان برگزار شد که این امر نشان دهنده توجه بیش از پیش مسوولان ارشد استان به افزایش رونق تولید در استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با بیان این که همه نشست ها و کمیسیون های تخصصی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان خروجی قابل توجهی داشته باشد، گفت: تعداد جلسه های برگزار شده نشان دهنده میزان رونق تولید نیست و باید کیفیت جلسه های با مصوبات ارزشمند افزایش یابد.
همتیان تصریح کرد: برنامه های رونق تولید و افزایش اشتغال مختص به سال جاری نیست و استانداری سمنان پیش از اجرای برنامه های اقتصادی دولت، با برگزاری همایش سرمایه‌گذاری استان در اسفند 94 به انعقاد تفاهم نامه های سرمایه گذاری با همکاری بخش خصوصی اهداف استفاده از توان داخلی در اجرای طرح های اقتصادی مهم و تحقق چشم انداز اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغال موجود باید در اولویت کار دستگاه های اجرایی باشد و به گونه ای برنامه‌ریزی شود تا با تخصیص اعتبارات ملی و استانی تا پایان سال جاری آمار نرخ بیکاری در استان کاهش قابل توجه ای داشته اشد.
وی ادامه داد: تاکنون گزارش های ارزشمندی به استانداری سمنان به منظور نحوه عملکرد دستگاه های بخشهای مختلف ارسال شده است، اما ضعف هایی در بعضی از نشست های تخصصی وجود دارد که باید به منظور افزایش اشتغال این مشکلات هرچه سریع‌تر برطرف شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: منویات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری در بحث اقتصاد مقاومتی در استان سمنان اجرایی شده و تلاش می شود برنامه های اشتغال زایی دولت در استان همچنان ادامه یابد.
در این جلسه چند تن از مدیران استانی گزارش هایی از میزان عملکرد خود در 9 ماهه گذشته در حوزه جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی ارایه دادند.
استان سمنان با پرداخت تسهیلات رونق تولید به 633 واحد صنعتی و کشاورزی، در شاخص تعداد واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید، رتبه چهارم کشوری و با پرداخت 342 میلیارد تومان رتبه نهم کشور را دارد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب