10:58:17 - چهار شنبه 18 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درشُرف واگذاری به پیمانکار؛
مرحله اول انتقال آب ازمنطقه سوکان به سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت : چشمه روزیه با خروجی 270 لیتر آب در ثانیه فقط 35 درصد آب شهرستان سمنان را تامین می کند.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد طاهری  با بیان این که تولید کنونی آب شهرستان سمنان 740 تا 750 لیتر بر ثانیه و نیاز کنونی آب 900 لیتر در ثانبه است ، افزود : این چشمه در سال 1356 هزار و 100 لیتر آب در ثانیه آب داشت این مقدار اکنون به 270 لیتردر ثانیه کاهش یافته است.
وی با اشاره به بهره برداری و انتقال آب چشمه روزیه در سال 86 اظهار داشت : این چشمه در این سال با تولید حدود 650 لیتر بر ثانبه 90 درصد آب آشامیدنی شهر سمنان را تامین می کرد.
وی چشمه گل رودبار منطقه درجزین را از دیگر چشمه های تامین کننده آب این شهرستان برشمرد و گفت : در 20 سال گذشته از این چشمه 418 لیتر درثانیه آب برداشت می شد که اکنون به 120 لیتر در ثانیه رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با تاکید بر استفاده بهینه از آب آشامیدنی ، تصریح کرد : یک کولر آبی در هر ساعت حداقل هشت لیتر و در 24 ساعت به طور میانگین 200 تا 250 لیتر آب مصرف دارد..
وی با اشاره به این که کنتور آب مصرف آب کولر را در ساختمان ها به طور مستقل محاسبه نمی کند ، خاطرنشان کرد : در این در حالی است که شیرهای پیچی و اهرمی در زمان استفاده نکردن آب ، به دلیل غیر استاندارد بودن ، باز و هدر رفت آب را افزایش می دهد.
طاهری وی خاطرنشان کرد : متاسفانه فرهنگ درست مصرف کردن آب نیز از سوی مردم و همه مشترکین آب به دلیل جریان همیشگی آب در منازل ، نهادینه نشده است.
وی تصریح کرد : وضعیت پمپ های آب، حفاری ها، لوله های انتقال، مخازن شبکه توزیع ، کنتورها، و شبکه آبرسانی داخل منازل با توجه به کارهای انجام شده هنوز سنتی است.
وی همچنین به هدررفت آب توسط دستگاه های تصفیه آب خانگی اشاره و اضافه کرد : حتی در مناطقی که آب شهروندان از آب چشمه مصرف می کند، دستگاه های تصفیه خانگی نصب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با بیان این که اکنون 10 درصد جمعیت روستایی نزدیک شهرها و 100 درصد جمعیت شهری زیر پوشش این شرکت قرار دارند، گفت : شهرستان سمنان در زمان حاضر به 900 لیتر آب در ثانیه نیاز دارد.

به گزارش سمنان لاین وی به طرح یکسان سازی آب سمنان با ترکیب آب چشمه و دیگر منابع آبی اشاره کرد و افزود : با همکاری استاندار، مسوولان مرتبط و مکاتبات با وزرات نیرو در یک ماه گذشته بودجه این اجرای این طرح از محل ماده 12 مدیریت بحران ابلاغ شده است.
وی ادامه داد : در اجرای این طرح افزودن 6 حلقه چاه و خط انتقال 22 کیلومتری برای یکسان سازی آب شهرستان سمنان در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان اضافه کرد : در مرحله اول حفر و تجهیز چهار حلقه چاه و پنج کیلومتر خط انتقال در دستور کار و واگذاری به پیمانکار قرار دارد.
بیش از 236 هزار انشعاب آب و 256 هزار بهره‌بردار انشعاب آب در استان سمنان وجود دارد و این انشعاب ها، آب آشامیدنی 19 شهر استان را تامین می کند.
شهرستان سمنان بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب