10:17:38 - چهار شنبه 18 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری 30 شکارچی غیرمجاز در دامغان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان از دستگیری 30 شکارچی غیرمجاز از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنافرامرز اسفندیاری  اظهار کرد: شکار حیات‌وحش طی چند سال اخیر در این شهرستان با کاهش جدی روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 17 پرونده تخلف شکار در شهرستان تشکیل شده افزود: در مجموع 30 شکارچی غیرمجاز در ارتباط با این 17 پرونده دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان از معرفی این شکارچیان به دستگاه قضایی خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه دستگاه قضایی ارتباط بسیار خوب و تنگاتنگی با این اداره در برخورد با متخلفین شکار داشته که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی در خصوص حفاظت از حیات وحش تاکید کرد و گفت: خوشبختانه در شهرستان دامغان به واسطه فرهنگ غنی و کهن آن، زمینه‌های مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی وجود دارد.

اسفندیاری به تقدیر از همکاری‌های عموم مردم و خصوصا جوامع محلی در حفاظت از زیست‌گاه‌ها و حیات‌وحش پرداخت و تصریح کرد: امروز مردم ، تشکل‌های مردم‌نهاد، دوستداران محیط‌زیست، جوامع محلی و…همه در تعامل خوبی با محیط‌زیست شهرستان هستد.

وی افزایش جمعیت حیات‌وحش را نتیجه این همراهی و همدلی دانست و گفت: براساس آخرین سرشماری حیات‌وحش منطقه و مشاهدات محیط‌بانان جمعیت حیات‌وحش در زیستگاه‌های دامغان با افزایش قابل توجهی روبرو بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان از کشف و ضبط سه دستگاه موتورسیکلت، از صیادان و شکارچیان متخلف خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه در گذشته با استفاده موتوسیکلت‌های پرست به شکار در دشت‌ها و زیستگاه‌های مسطح می‌پرداختند که با اقداماتی که صورت گرفته این روند کاهش جدی یافته است.

وی از کشف سه قبضه سلاح شکاری غیرمجاز  از شکارچیان دامغانی در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: در همین مدت22 قطعه پرنده وحشی و سه لاشه کل ، قوچ و بزوحشی نیز از شکارچیان کشف شده است.

اسفندیاری بر مبارزه جدی با شکار حیات‌وحش تاکید کرد و گفت: با عوامل شکار متخلف براساس قوانین مقابله جدی می‌شود و هم محیط‌زیست و هم دستگاه قضا در این مقابله جدی هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب