22:43:35 - سه شنبه 17 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تلاش هایی که به بارخواهدنشست
طرح یکسان سازی آب شرب سمنان اقدام قابل تقدیر مسئولان مرکزاستان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –ضمن قدردانی از زحمات مسئولان تخصصی مربوطه لازم به ذکراست سعدالدین فرماندار سابق و سیدعباس دانایی فرماندارفعلی مرکزاستان در خصوص یکسان سازی آب شرب سمنان از مدتها پیش تمهیدات لازم را برای اجرای این طرح مهم که به عقیده ی بسیاری ازمردم شهرسمنان در راستای عدالت اجتماعی میباشد، فراهم کرده و ازطرفی لازم به ذکر است، اجرای این طرح ازجمله مواردی بود که در نشست مسئولین وموثرین سمنان با دکترچیت چیان وزیر نیرو توسط دانایی فرماندارمحترم سمنان موردتأکید قرارگرفت.

لذا سمنان لاین  تشکر و قدردانی از خادمان مردم را در راستای وظیفه ی رسانه ای خود به مسئولان مربوطه اعلام می دارد.

اصل خبر…

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: 47 طرح آب و فاضلاب شهری با بیش از 26.3 میلیارد تومان اعتبار دهه فجر 95 در نقاط مختلف استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش سمنان لاین محمد طاهری  افزود: 47 طرح استانی شامل حفر و تجهیز چاه، اصلاح و توسعه شبکه ها، احداث مخازن، کرسی چینی، نصب انشعابات آب و فاضلاب و شبکه های توسعه فاضلاب به بهره برداری می رسد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی به آغاز پنج طرح جدید و تکمیلی در دهه فجر 95 اشاره کرد و گفت: ادامه طرح تصفیه خانه سمنان، توسعه آب شیرین کن سرخه، احداث ساختمان بهره برداری و اتفاقات شاهرود، یکسان سازی آب مناطق مختلف شهر سمنان و نصب توربین های برقی در مسیر خط انتقال آب از چشمه روزیه به سمنان، طرح هایی هستند که در دهه فجر 95 آغاز می شود و در مجموع، 84 میلیارد تومان برای شروع عملیات اجرایی این طرح ها پیش بینی شده است.
طاهری بیان داشت: تکمیل طرح فاضلاب شهر سمنان با سرمایه گذاری 55 میلیارد تومانی به یک شرکت هندی واگذار شده است.
وی بیان داشت: یکی از شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی درایران ثبت شرکت در داخل کشور است که این سرمایه گذار نیز در ایران یک شرکت به ثبت رسانده است و در حال حاضر این شرکت در مرحله اخذ تسهیلات از بانک خارجی برای تکمیل طرح فاضلاب شهر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان خاطرنشان کرد: 80 کیلومتر شبکه آب و فاضلاب، 40 هزار نصب انشعاب فاضلاب و 2 مدل تجهیزات پیشرفته برای تصفیه خانه جنوب شهرسمنان در این قرارداد درنظر گرفته شده است.
وی مشارکت شهرداری را درحفاری ها، آسفالت و در دیگر کارهای عمرانی در طرح اجرای شبکه فاضلاب شهر سمنان مهم دانست و خاطرنشان کرد: 20 تا 25 درصد خروجی تصفیه خانه سمنان برای کشت و صنعت و فضای سبز شهرسمنان در نظرگرفته شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با اشاره به طرح آب شیرین کن سرخه که اکنون هزار متر مکعب در 24 ساعت آب شیرین تولید می کند، گفت: با اجرایی شدن قسمتی دیگر از این طرح با سرمایه گذاری چهار میلیارد تومانی بخش خصوصی، خروجی این طرح تا میزان 2 هزار مترمکعب آب شیرین افزایش خواهد یافت.
وی با بیان این که خط انتقال چشمه روزیه به سمنان 50 کیلومتر است، خاطرنشان کرد: انتقال آب این چشمه به سمنان به طول 20 کیلومتر، با استفاده از سه مرحله پمپاژ انجام می شود.
وی با اشاره به انتقال آب پمپاژ شده به ابتدای تونلی که سه هزار و 200 متر طول دارد، گفت: انتقال آب در این طرح در 30 کیلومتر فاصله باقی مانده مجموع طرح تا سمنان با 6 فشارشکن آب کنترل می شود.
طاهری، با اشاره به اختلاف سطح 900 متری مخازن شهر سمنان با خط لوله روزیه افزود: در این 6 نقطه به جای شیر فشارشکن، توربین برق و نیروگاه های برق- آبی کوچک برای تولید انرژی برق در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در سال 94 با به مزایده گذاشتن این طرح، سرمایه گذار مشخص و قراردادی به میزان 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری منعقد شده است.
وی با اشاره به آغاز طرح یکسان سازی آب شهر سمنان که در دهه فجر 95، بیان داشت: با 13 میلیارد تومان اعتبار، طرح یکسان سازی و ترکیب آب چشمه روزیه و دیگر منابع آبی مناطق مختلف شهر سمنان آغاز می شود.(ضمن قدردانی از زحمات مسئولان تخصصی مربوطه لازم به ذکراست سعدالدین فرماندار سابق و سیدعباس دانایی فرماندارفعلی مرکزاستان در این خصوص از مدتها پیش تمهیدات لازم را برای اجرای این طرح مهم که به عقیده ی بسیاری ازمردم شهرسمنان در راستای عدالت اجتماعی میباشد، فراهم کرده ازطرفی لازم به ذکر است، اجرای این طرح ازجمله مواردی بود که در نشست مسئولین وموثرین سمنان با دکترچیت چیان وزیر نیرو توسط دانایی فرماندارمحترم سمنان موردتأکید واقع شد  که جای تشکر و قدردانی دارد)
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فاضلاب استان سمنان گفت: برای احداث ساختمان بهره برداری و اتفاقات شهرستان شاهرود 2 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است و این طرح نیز همزمان با دهه فجر 95 آغاز می شود.
میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است.
در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. دوست محمدی   ژانویه 18, 2017  

    به لطف خداوند منان در حال حاضر همگرایی خوبی در بین مسئولان سمنان به وجود اومده و انشاله این همدلی ادامه پیدا کنه تا سمنانی آباد و سر افراز داشته باشیم
    از اطلاع رسانی های سمنان لاین به عنوان زبان گویای مردم فرهیخته سمنان هم سپاسگذاریم و برای مسئولان این سایت وزین آرزوی توفیق داریم