18:19:04 - دوشنبه 16 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر فرودگاه سمنان:
خریداری بیش از 100 هواپیما از شرکت ایرباس تاچندسال آینده
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – مدیر فرودگاه سمنان گفت: ورود هواپیماهای جدید به ناوگان هوایی، رونق اقتصادی، افزایش اشتغال در کشور را 2 چندان می کند.

به گزارش سمنان لاین ازایرناحسین شجاعی افزود: در حال حاضر در ناوگان هوایی کشور بیش از 25 هزار صندلی برای جا به جایی مسافر وجود دارد، اما برای افزایش اشتغال و رقابت با سایر کشورهای دارای ناوگان مسافربری به روز، نیازمند افزایش صندلی ها هستیم.
وی گفت: با ورود یک فروند ایرباس 321 به ناوگان هوایی کشور بعد از انقلاب، کشور ایران بدون واسطه صاحب هواپیما نو و به روز شد که این یک موفقیت و افتخار ملی است.
شجاعی خاطرنشان کرد: تا چند سال آینده بیش از 100 هواپیمای دیگر از شرکت ایرباس خریداری می شود که با خرید این مقدار هواپیما بیش از 50 هزار صندلی به ناوگان هوایی ایران اسلامی اضافه می شود که با افزایش این تعداد صندلی، ایران توان رقابت با سایر شرکت های هواپیمایی در جهان را پیدا می کند.
مدیر فرودگاه سمنان اضافه کرد: در بازار اقتصاد کنونی، یکی از دلایل رونق اقتصادی وجود حمل و نقل سریع است و از سویی، با خرید این هواپیماها گامی جدید در کشور برای افزایش اشتغال برداشته شد.
شجاعی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی تاکنون این اولین باری است که ایران یک هواپیمای دست دوم از شرکت های هواپیماسازی مطرح دنیا نمی خرد و با ورود این هواپیما، برگ زرینی دیگر بر افتخارات دولت تدبیر و امید افزوده شد.
وی با اشاره به عملیات اجرایی برای ساخت و تکمیل فرودگاه سمنان و مراحل آماده سازی، تعریض سطوح پروازی این فرودگاه، گفت: بیش از 90 درصد از عملیات ساخت باند فرودگاه اجرا شده است.
شجاعی افزود: سردی هوا یکی از دلایل اصلی کندی ادامه روند تکمیل طرح باند فرودگاه سمنان است و اگر دمای هوا در روز به بیش از 15 درجه سانتیگراد برسد تا حداقل 20 روز آینده آخرین لایه آسفالت باند نیز ریخته خواهد شد.
وی تصریح کرد: گام اول راه ارتباطی باند تا ساختمان مسافربری، توفقگاه و باند فرودگاه در حال آماده سازی است و دستگاه های مربوط در تلاش اند حداکثر تا پایان دهه مبارک فجر این طرح بزرگ استانی به بهره برداری برسد.
به گزارش سمنان لاین ،استان سمنان از 2 فرودگاه برخوردار است و فرودگاه سمنان بر اساس طرح جامع 20 ساله تکمیل می شود و به استانداردهای لازم می رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب