14:08:26 - یکشنبه 15 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیشتازی دانشگاه سمنان در راه‌اندازی اولین آزمایشگاه فناوری نانو درکشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دبیر ستاد توسعه فناوری نانو کشور از برنامه‌ریزی این ستاد برای راه‌اندازی پنج آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری نانو در دانشگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ، دکتر سعید سرکار، در حاشیه امضای تفاهمنامه یکی از این آزمایشگاه‌ها اظهار کرد: در فاز اول پنج آزمایشگاه در سطح کشور راه‌اندازی می‌شود که اولین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری نانو کشور در دانشگاه سمنان خواهد بود.

وی بر خروج آموزش‌ها در دانشگاه‌ها از حالت نظری تاکید کرد و گفت‌: لازمه داشتن اقتصادی شکوفا در حوزه نانوتکنولوژی پژوهش، توسعه فناوری، تولید محصول و بازاریابی، توسعه منابع انسانی و نیروی متخصص است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ادامه داد: برای رسیدن به این مهم ستاد نانو با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری دانشگاه‌ها به دنبال ایجاد آزمایشگاه آموزشی دانشجویی در دانشگاه‌های معتبر سراسر کشور است.
وی افزود: قرار است در فاز اول ۵ آزمایشگاه ایجاد و در سال‌های آینده آنها را گسترش دهیم که در این بین، دانشگاه سمنان به عنوان اولین دانشگاه از این موضوع استقبال کرده که امیدواریم به‌عنوان الگویی برای سایر دانشگاه‌ها قرار گیرد.
دکتر سید مهدی رضایت، مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانو نیز در ادامه این مراسم پیشتازی دانشگاه سمنان در راه‌اندازی اولین آزمایشگاه را قابل تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد با شروع کار این آزمایشگاه، شاهد پیشرفت بیشتر دانشجویان در مقاطع و رشته‌های مختلف دانشگاهی باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب