11:55:33 - یکشنبه 15 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فردایی مبهم درانتظار خودروسازی فردا !
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – طبق گفته های اسودی تمام ظرفیت های اصلی ازجمله بخش رنگ وبدنه و اشتغال درشرکت «خودروسازی فردا سمنان » به آینده نامعلومی موکول شده است.

لازم به ذکراست که بخش رنگ وبدنه این شرکت باید همزمان به بهره برداری می رسید که پس از واگذاری آن از ایران خودرو به شرکت خصوصی تقریبا می توان گفت به فراموشی سپرده شد و با این نگرش و روندفعلی ٬قطعا این شرکت مهم رااز هدف گذاری اولیه فرسنگ ها فاصله انداخته است و مهمترین نشانه ی آن تقلیل اشتغالزایی از دو هزار نفر به حداکثر ۱۲۰ نفر!!!

و اما اصل خبر….
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به رایزنی برای اعطای مجوز مونتاژ خودروهای کیاموتورز، تاتاموتورز و هیوندای در سمنان، ورود برندهای معتبر خارجی را به علت آماده نبودن خط رنگ شرکت خودروسازی «فردا» به آینده موکول دانست!!!

به گزارش سمنان لاین ازفارس بهروز اسودی اظهار داشت: سمنان در زمینه قطعه‌سازی خودرو جزو استان‌های پیشرفته در سطح کشور است و استان سوم یا چهارم ایران در این حوزه محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از سه پروژه بسیار مهمی که از استان سمنان در حوزه اقتصاد مقاومتی در کشور در برنامه داشتیم، بهره‌برداری از واحد خودروسازی «فردا» بود که قرار بود !!!!خودروهای سواری مونتاژ کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: خوشبختانه محل این واحد تولیدی قبلاً آماده ‌شده و از طریق ایران‌خودرو فعالیت‌هایی صورت گرفته بود.

اسودی بیان کرد: به خاطر اینکه خط رنگ در این واحد صنعتی وجود نداشت، قرار بود تولیدات شرکت خودروسازی جیلی از چین و بعد از برجام سایر خودروهای چینی در سمنان مونتاژ شود.

وی تصریح کرد: بعد از برجام، مطرح شد که جای خودروهای چینی، تولیدات اروپایی یا در نهایت در حد کره جنوبی آورده شود و کیاموتورز، تاتاموتورز یا هیوندای از برندهای خاص و مطرح مدنظر قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: با مدیرعامل هیوندایی صحبتی شد و مشکلی که وجود داشت، این بود که مطرح کردند تا خط رنگ نداشته باشید، قطعاً این امکان وجود ندارد که بتوان وارد تولیداتی در این بخش شد.

 

وی تصریح کرد: تا زمانی که خط رنگ این واحد صنعتی آماده شود و شاید حدود یک یا دو سال طول بکشد، در این مدت قرار بر این شد قراردادی با ایران‌خودرو بسته شده و خودروی سمند در سمنان مونتاژ شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: قرارداد این طرح در حد پنج تا 6 هزار دستگاه خودروی سمند بسته شد و حدود دو هفته دیگر حمل‌ونقل‌ها صورت می‌گیرد و دست‌اندرکاران امر شروع به مونتاژکاری می‌کنند.

اسودی بیان کرد: هم‌اکنون حدود 100 تا 120 نفر دوره مونتاژکاری را پشت سر می‌گذارند و این افراد باید در شرکت خودروسازی فردا در سمنان مشغول به کار شوند.

وی تصریح کرد: با این کار، هم برای استان سمنان اشتغال ایجاد می‌شود و هم ازنظر اجتماعی اینکه افراد بدانند که قادر به تولید هستند و می‌خواهند کار را شروع کنند، پیامدهای مثبتی به همراه خواهد داشت.

سمنان لاین – طبق گفته های اسودی تمام ظرفیت های اصلی ازجمله بخش رنگ وبدنه و اشتغال به آینده نامعلومی موکول شده است.

لازم به ذکراست که بخش رنگ وبدنه این شرکت باید همزمان به بهره برداری می رسید که پس از واگذاری آن از ایران خودرو به شرکت خصوصی تقریبا می توان گفت به فراموشی سپرده شد و با این نگرش و روندفعلی ٬قطعا از هدف گذاری اولیه فرسنگ ها دور افتاده است و مهمترین نشانه ی آن تقلیل اشتغالزایی از  دو هزار نفر به حداکثر ۱۲۰ نفر!!!

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان.همشهری   ژانویه 15, 2017  

    سمنان لاین عزیز علت آن ناشی از بی تفاوتی وخواب آلودگی مسئولین وقت شهرستان میباشد که طرحهائی این چنین ملی مثل نیروگاه سیکلی ترکیبی و ایران خودرو که بسیار حائز اهمیت ومنبع بسیار بزرگ درامدی بودند توسطه وزرای وقت یعنی نیرو و صنایع که بلطف رئیس جمهورسمنانی به منصب وزارت رسیده اند، ازفرصت استفاده وبلا فاصله آنرا از حیز انتفاع خارخ ومثل میوه نارس به بخش خصوصی واگذارنمودند ..باید گفته شود که باوجود این دو وزیر ووزیر راه وترابری دراین دوره ریاست جمهوری جزناخدمتی وحرفهای سرکاری درعمل کاری برای این شهرستان انجام نشد وظیفه نماینده این شهر ستان است که بدون ملاحظه ومماشات به وظایف قانونی وملی خود در راستای توسعه مرکز استان عمل نماید….