13:50:36 - شنبه 14 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقادنماینده سمنان از رتبه نامناسب استان درتخصیص بودجه
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: رشد بودجه استان سمنان در سال 96 نسبت به سال گذشته کمتر از 10 درصد است.

hemati1

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، احمد همتی روز شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان سمنان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، افزود: این در حالی است که بودجه سال 95 استان سمنان نسبت به سال 94 بیش از 45 درصد رشد داشت، بودجه استان سمنان در بین دیگر استان های کشور در رتبه سی ام قرار دارد و رتبه خوبی ندارد.
وی با بیان این که یکی از دلایل کم بودن این بودجه کم بودن جمعیت استان سمنان است، افزود: باید این بودجه افزایش پیدا کند و رتبه استان سمنان نباید آخر جدول بودجه باشد.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکل گیری سامانه نوینی برای بخش مالیاتی کشور، گفت: سامانه مالیاتی جدیدی در کشور در دست اقدام است و با ایجاد این سامانه، فرار از مالیات از بین می رود و نظام مالیاتی اصلاح می شود.
وی با اشاره به مشکلات نظام بانکی برای فعالیت اقتصادی، ادامه داد: نظام بانکی در ایران دارای مشکلات فراوانی است که باید این نظام به طور حتم اصلاح شود و یکی از دلایل برقرار نشدن ارتباط ایران با سایر کشورها نظام بانکی کشور است.
همتی اضافه کرد: بانک های بین المللی به دنبال برقراری ارتباط با بانک های در شان خود هستند، نظام بانکی ایران نیز با اصلاح می تواند کارآیی لازم را به دست آورد و با دیگر بانک ها رقابت کند.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، بر هماهنگی بیشتر بین بخشی تاکید کرد و گفت: تا وقتی هماهنگی بین بخشی در استان و در کشور وجود نداشته باشد، نقص ها برطرف نخواهد شد.

این نشست، با حضور محمدرضا خباز استاندار، محمد همتیان معاون استانداری، حسین موسوی شهردار سمنان، و مسوولان دستگاه های دولتی و فعالان اقتصادی استان سمنان برگزار شد و درباره موضوعات مختلف مانند بودجه 96، بی ثباتی ارز، مالیات و مشکلات صادرکنندگان بحث و تبادل نظر شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب