11:27:14 - شنبه 14 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دفاع مطلق استاندارسمنان از منشورحقوق شهروندی!!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: با تصویب منشور حقوق شهروندی جایگاه نظام جمهوری اسلامی در نظام بین الملل دوچندان شده است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمدرضا خباز  افزود: با نام بردن رسانه های گروهی دنیا از به تصویب رسیدن حقوق شهروندی، طراز جمهوری اسلامی ایران در دیدگاه شخصیت های برجسته در دنیا، جایگاه مطلوب تری شده است!
وی، تدوین منشور حقوق شهروندی و ثبت در تاریخ ایران را از توفیق های دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان کرد: از گذشته مراجع تقلید و دولت ها در پی تدوین حقوق شهروندی بودند.
وی خاطرنشان کرد: دکتر روحانی رییس جمهوری به عنوان یک حقوق دان برجسته با جمع آوری حلقه های جداگانه و تلاش های دولت های گذتشه، حقوق شهروندی را تدوین و به تصویب رساند.
خباز تصریح کرد: سخنرانان، اهالی قلم، و مدرسان دانشگاه منشور حقوق شهروندی را به اطلاع مردم برسانند.
وی، ضمن تبریک به مردم ایران و دعوت آنان به مطالعه منشور حقوق شهروندی، یادآورشد: مردم می توانند با مطالعه منشور حقوق شهروندی و آگاهی از مواد آن، از حقوق خود در بخش های مختلف آگاه شوند و از آن دفاع کنند.
وی بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی جاده 2 طرفه ای است که دولت یک وظیفه نسبت به مردم دارد و مردم یک وظیفه نسبت به دولت منتخب دارند.
وی بیان داشت: 29 آذر 95 که حقوق شهروندی به تصویب رسید تمام حقوق دانان برجسته کشور که ملجاء و مرجع حقوق بودند حضور داشتند زیرا در تدوین این منشور از کارشناسان خبره در این حوزه استفاده شده است.
استاندار سمنان با بیان این که دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری با اعلام اینکه طبق اصل 124 و136 قانون اساسی دستورالعملی برای قوه مجریه به عنوان زیر مجموعه خود ابلاغ کرد، خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری 120 ماده منشور حقوق شهروندی را به قوه مجریه ابلاغ و همگان را در دفاع از حقوق شهروندی دعوت کرد.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران بیست و نهم ماه آذر سال 95 منشور حقوق شهروندی را شامل 23 سرفصل و 120 ماده به همراه ساز و کار اجرایی و نظارت بر حسن اجرای حقوق شهروندی و همچنین ارجاعات قانونی مواد آن امضا و رونمایی کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب