12:24:34 - جمعه 13 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روایت منتجب‌نیا از وساطتی که آیت‌الله هاشمی برای احمدی‌نژاد کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

( مطلب ذیل فقط در راستای اطلاع رسانی میباشد لذا انتشار این مطلب به معنای تائید تمام محتوای آن نیست )
قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یک انسان عقل‌گرا و خردورز بود که با دوری از احساسات و خیال‌پردازی راه اعتدال و میانه‌روی را پیمود و از تندروی‌ها پرهیز کرد.

رسول منتجب‌نیا در مراسم بزرگداشت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه چهل تن کاشان اظهار کرد: هاشمی یک فرد معتدل بود و اگر امروز شعار اعتدال در دولت شنیده می‌شود، از روز اول انقلاب شعار اعتدال را می‌گفت‌. امام علی (ع) و امام خمینی (ره) هم همین شعار را می‌گفتند؛ به گونه‌ای که امام علی (ع) انسان‌های جاهل را افراط‌گرا و تفریط‌گرا می‌دانست.

وی افزود: هاشمی یک انسان دوراندیش و آینده‌نگر بود و در هر مسئولیتی که بود، اهل طرح و برنامه بوده و همیشه از حقوق مردم دفاع می‌کرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ادامه داد: هاشمی بینش تشکیلاتی داشت و معتقد بود این نظام بدون حزب و تشکیلات نمی‌تواند به اهدافش برسد؛ به گونه‌ای که قبل از پیروزی انقلاب به امام خمینی (ره) گفت می‌خواهیم حزب جمهوری اسلامی را تشکیل بدهیم ولی امام (ره) به او گفت بعد از انقلاب این کار را بکنید تا حزب مصادره نشود.

منتجب‌نیا گفت: هاشمی در هنگام پیروزی انقلاب سهم بزرگی در تشکیل شورای انقلاب و تأسیس نظام جمهوری اسلامی داشت و برای اولین بار به عنوان یک فرد روحانی که از زندان آزاد شده توانست رییس مجلس شورای اسلامی شود.

وی افزود: در زمان جنگ ایشان مسئولیت فرماندهی را به عهده داشتند و در موقعی بود که کشور به جایی رسیده بود که به خاطر حملات دشمنان، صدور نفت به صفر رسیده بود و ایشان همراه با تعدادی از مسئولان به جزیره خارک رفته و مرا مسئول کرد که آن‌جا باشم تا مشکل صادرات نفت حل شود.

وی اضافه کرد: هاشمی نگاه وسیع و گسترده‌ای داشت و در مسائل داخلی و خارجی تنگ‎نظر نبود که بر این اساس یک جایگاه خاصی برای او سیاستمداران کشورهای دیگر قائل بودند و چون آتش جنگ تحمیلی را دیده و تحمل کرده بود، از آتش‌سوزی بیزار بوده و همواره به دنبال صلح بود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی اظهار کرد: در دولت گذشته یکی از کشورهای همسایه اجازه نمی‎داد که رییس دولت به آن کشور سفر کند ولی هاشمی با این که منتقد آن دولت بود، نماینده‎ای به آن کشور فرستاد تا رییس دولت را برای سفر آن کشور یاری کند تا به خاطر جمهوری اسلامی و ملت وساطت کرده باشد.

منتجب‌نیا خاطرنشان کرد: هاشمی در تمام دوران زندگی خود چه در پیروزی انقلاب اسلامی، چه در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس، چه در قانون اساسی و بازنگری آن و تعیین مقام معظم رهبری بعد از امام خمینی (ره) نقش بی‎بدیلی داشت.

منتجب‌نیا تصریح کرد: هاشمی در تمام مسئولیت‌هایی که داشت به فکر خدمت‌رسانی به مردم بود. به گونه‌ای که در دوره اول مجلس گفت تهران بدون داشتن مترو غیرقابل‌تحمل است و آن‌قدر روی حرفش ایستاد تا مترو افتتاح شد و الان همه معتقدند که برای حل ترافیک و آلودگی هوا تنها راهکار امروز مترو است.

وی افزود: در زمان جنگ وقتی که فرماندهان احساساتی می‌شدند، هاشمی اهل عدد و رقم بود و بر این اساس فرماندهی می‌کرد و تا زمانی که امکانات ما را با دشمن مقایسه کرد و مسئولان به جمع‌بندی رسیدند که توان ادامه جنگ را ندارند، پیشنهاد پذیرفتن آتش‌بس را به امام (ره) دادند.

منتجب‌نیا خاطرنشان کرد: چند ماه قبل از مرگ ایشان که آخرین ملاقات من با وی بود، ایشان اظهار نگرانی برای دکتر روحانی کردند و نگران انتخاب سال ۹۶ بودند و به ما توصیه کردند هم و غم خود را صرف کنیم تا روحانی در سال ۹۶ پیروزتر از سال ۹۲ باشد.

وی تصریح کرد: ایشان به من گفتند قول می‌دهم بعد از انتخابات اگر بودم، همکاری جدی‌تری خواهم کرد تا بتوانیم احزاب قدرتمند و فراگیری ایجاد کرده و تقویت کنیم ولی متاسفانه به اراده خداوند دست ما از داشتن چنین فردی کوتاه شد.

هاشمی همیشه می‌گفت که در این نظام مردم باید به حقشان برسند و آزادانه حرف بزنند و آگاهانه از حق خودشان دفاع کنند و همیشه حق و عدل و انصاف در آن حاکم باشد.

منتجب‌نیا گفت: برای هرکس از افراد جامعه بخواهد سعادتمند باشد، باید یک سلسله شرایط و خصوصیات فردی و اجتماعی مانند ایمان به خدا، تقوا و پاکدامنی، فضائل اخلاقی، تخصص و تجربه داشته باشد.

وی تأکید کرد: در کنار این شرایط مدیران هم باید خصوصیاتی مانند صبر و بردباری، مشورت و نقدپذیری، مردم‌داری، دوراندیشی، ایثار و فداکاری، عدالت، دوری از کبر و غرور داشته باشند تا بتوانند جامعه را به خوبی اداره کنند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب