14:43:09 - پنجشنبه 12 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییس اداره ورزش و جوانان دامغان : اعتبارات کنونی ورزش دامغان پنج درصد اهداف را محقق نمی کند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – رئیس اداره ورزش و جوانان دامغان اعتبارات امسال این اداره را حدود یک میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : این مقدار اعتبار پنج درصد اهداف ورزشی این شهرستان را محقق نمی کند.

به گزارش سمنان لاین ازایرناقاسم طالبی  افزود : خصوصی سازی و واگذاری اماکن ورزشی از ماده 88، گامی در جهت افزایش ارتقا ورزش این شهرستان خواهد بود که برگشت درآمدها و واریز به هیات های ورزشی را به دنبال دارد که در همین ارتباط نیز ورزشکاران باید این قانون را بپذیرند و از آن حمایت کنند.
وی ارتقا سطح کمی و کیفی ورزش منطقه را از مهم ترین اهداف این نهاد ذکر کرد و گفت : ورزشکاران و مجموعه های ورزشی به عنوان پیشتوانه و سرمایه های هر شهر هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
وی تکمیل زمین چمن مصنوعی بخش امیریه، بهره برداری زمین چمن شهر کلاته رودبار و تکمیل سالن چند منظوره انقلاب را از مهم ترین برنامه های عمرانی این نهاد برشمرد و افزود : وجود یک سالن استاندارد چند منظوره برای برگزاری مسابقات استانی و کشوری از جمله اهداف نهاد بوده اما با افتتاح سالن چند منظوره انقلاب که اکنون بیش از 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، این امر محقق خواهد شد.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان به راه اندازی رشته ورزشی اسکواش در این شهرستان اشاره و اضافه کرد : احداث سالن و راه اندازی رشته ورزشی اسکواش در استادیوم حمزه سیدالشهدا دامغان در دستور کار قرار گرفته است که تا پایان سال جاری به انجام می رسد.
طالبی تصریح کرد : سرانه ورزشی در این شهرستان یک مترمربع و در استان سمنان 93 سانتی مترمربع است یعنی دامغان در بین شهرستان های استان دارای رتبه خوبی در سرانه ورزشی است.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان بیان داشت : اکنون این شهرستان با 23 سالن ورزشی و 2 استخر به لحاظ امکانات و تجهیزات ورزشی در سطح مناسبی قرار دارد.
به گفته وی از مجموع سالن های ورزشی 9 سالن در روستاها و بقیه در مناطق شهری مستقرند.
طالبی با اشاره به ادامه راهبرد استعدادیابی در بین دانش آموزان شهرستان یادآور شد : در سال جاری بیش از 11 برنامه استعدادیابی با همکاری اداره آموزش و پرورش در مدارس انجام شده است.
وی حضور والیبال نیروگاه برق دامغان در لیگ دسته یک و ووشوکاران شهرداری دامغان در لیگ برتر را از ظرفیت ها و جایگاه خوب ورزشی این شهرستان ذکر و تصریح کرد : در زمان حاضر 22 نفر از ورزشکاران دامغانی در چهار رشته ورزشی رزمی، ووشو، جانبازان و معلولین و هندبال موفق شدند به عنوان اعضای تیم ملی این رشته ها انتخاب شوند.
وی تعداد هیات های ورزشی در این شهرستان را 34 هیات اعلام کرد و گفت : در 9 ماهه سال جاری بیش از 20 برنامه ورزشی استانی و کشوری در این شهرستان برگزار شده است.
شهرستان بیش از90 هزار نفری دامغان سه هزار و 820 ورزشکار سازماندهی شده دارد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب