خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/01/10 13:02
شناسه خبر : 12091

بازتاب مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی از نگاه «بی بی سی»

بی بی سی علیرغم تلاش برای حفظ خط خبری مغرضانه خود، از حضور گسترده مردم و طیف های سیاسی مختلف در مراسم بدرقه یکی از شاخص ترین چهره های انقلاب اسلامی خبر داد.  «بی بی سی» در بازتاب مراسم تشییع پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که امروز سه شنبه ۲۱ دی ماه برگزار می […] ...

بی بی سی علیرغم تلاش برای حفظ خط خبری مغرضانه خود، از حضور گسترده مردم و طیف های سیاسی مختلف در مراسم بدرقه یکی از شاخص ترین چهره های انقلاب اسلامی خبر داد.

 «بی بی سی» در بازتاب مراسم تشییع پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که امروز سه شنبه ۲۱ دی ماه برگزار می شود، اگرچه همچنان جهت گیری مغرضانه خود را برای ارائه تصویری دروغین از دودستگی ایران اسلامی حفظ کرده است، با این حال نتوانست چشم خود را به روی حضور مردم و مسئولینی ببندد که فراتر از هر گونه وابستگی سیاسی برای بدرقه یار دیرین امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، به دانشگاه تهران آمده اند.

این رسانه غربی با اشاره به حضور مقام معظم رهبری برای اقامه نماز میت بر پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان مهمترین مراسم ترحیم یکی از بزرگان انقلاب اسلامی پس از رحلت امام خمینی (ره) یاد کرد و از تجمع ده ها هزار نفری مردم ایران اسلامی برای بدرقه این چهره شاخص انقلاب به دیار باقی، سخن گفت.

بی بی سی با همه تلاشی که برای حفظ خط خبری نفاق آمیز خود داشت، نتوانست از اذعان به این حقیقت که همه طیف های سیاسی ایران جدا از اختلاف نظرهای موجود، آیت الله رفسنجانی را عضوی از خود و یکی از استوانه های انقلاب اسلامی می دانند، خودداری کند.

این رسانه غربی در عین حال از وی به عنوان سیاستمداری عملگرا و صاحب اعتبار یاد کرد که به دلیل ایفای نقش در اغلب مناصب کلیدی جمهوری اسلامی، از تجربه ای بی مانند برخوردار بود.