18:11:05 - شنبه 7 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارشاهرودخواستار مرزهوایی و توسعه ترمینال فرودگاه شاهرود شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / فرماندار شاهرود گفت: برای توسعه بخش کشاورزی و افزایش رونق تولید و اشتغالزایی این شهرستان باید زیرساخت های فرودگاه تکمیل و شهرک کشاورزی فراهم شود.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، سید محمدرضا هاشمی روز شنبه در بیستمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری، با بیان این که شاهرود یک قطب کشاورزی در استان است، افزود: برای توسعه این حوزه و پیشرفت این شهرستان باید زیرساخت های لازم فرودگاه تکمیل شود.
وی ادامه داد: در صورت صدور مجوز مرز هوایی فرودگاه شاهرود، بسیاری از مشکلات حل می شود و این شهرستان می تواند به آسیانه میانه محصولات خود را به راحتی صادر کند.
وی با بیان اینکه سال 95 برای اولین بار بیش از 9 هزار تن انگور شاهرود صادر شد، افزود: این شهرستان ظرفیت بسیار برای صادرات محصولات کشاورزی دارد که نیاز به تامین زیرساخت ها است.
فرماندار شاهرود، بر توسعه ترمینال فرودگاه تاکید کرد و گفت: همچنین برای رونق در بخش صادرات باید شهرک کشاورزی این شهرستان راه اندازی شود.
هاشمی با اشاره به اینکه در سال 95 حدود 95هزار تن انگور برداشت شد، ادامه داد: این شهرستان دارای 27 سردخانه محصولات کشاورزی است که با راه اندازی شهرک کشاورزی، حوزه کشاورزی این شهرستان توسعه پیدا می کند و موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی می شود.
وی گفت: بهره برداری کشاورزی از شورابه طرود یکی از فرصت های این شهرستان است که می تواند برای بیش از هزار و 200 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کند.
فرماندار شاهرود، ایجاد منطقه گردشگری این شهرستان مانند جنگل ابر، منطقه نمونه گردشگری بسطام ، مجن و خوش ییلاق، احداث واحد تولید کربنات و کربنات کلسیم رسوبی و ایجاد بازارچه صنایع دستی را دیگر فرصت های سرمایه گذاری این شهرستان عنوان کرد.
فرماندار آرادان نیز در این نشست گفت: یکی از فرصت های سرمایه گذاری خوب در این شهرستان، ظرفیت های کشاورزی است.
سعید افشار نادری افزود: احداث گلخانه ها می تواند در رونق این شهر بسیار موثر باشد، زیرا این شهرستان در مجاورت تهران قرار دارد و به راحتی به بازار تهران می تواند دسترسی داشته باشد.
وی، یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری شهرستان آرادان را توسعه بخش دامداری عنوان کرد و گفت: تا کنون 62 واحد در این شهرستان تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند.
این نشست با حضور محمدرضا خباز استاندار، مهدی زندیه وکیلی و محمد همتیان معاون های استانداری و هشت فرماندار شهرستان های استان سمنان و دیگر مسوولان استانی تشکیل شد.
در این نشست، فرماندارها فرصت های سرمایه گذاری شهرستان خود را تبیین کردند و درباره این طرح ها بحث و تبادل نظر شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. yazdani   ژانویه 12, 2017  

  …. به همین توجیه که سمنان مرکز استان است. قبلا هم نوشتم به اندازه بود باید نمود. برای شما همین اندازه فرودگاه بزرگ است. ما هم در حد و اندازه مرکز استان ,بسمان است. ضمناشما که فرودگاه دارید در مورد فرودگاه داشتن سمنان اظهارنظر نفرمایید. فرودگاه سمنان مطالبه تنها مردم مظلوم سمنان نیست. مطالبه مردم قهرمان شهرستانهای دامغان و مهدیشهرو سرخه و ارادان و گرمسار و… است

 2. yazdani   ژانویه 9, 2017  

  درحالیکه مسوولان شرکت فرودگاههای کشور تنها فرودگاههای مهراباد, امام و مشهد را تقریبا سودده دانسته وبقیه فرودگاههای کشور حتی شیرازو اصفهان وتبریز و اهواز و سایرکلان شهرها را در فهرست فرودگاههای سودده نیاورده اند و بعبارت دیگر زیان ده می دانند درخواست فرماندار شاهرود برای توسعه ترمینال فرودگاهشون و ایجاد مرزهوایی از عجایب روزگار است. شما همین فرودگاه فعلی راحفظ کنید . ضمنا کشاورزی تر از شاهرود هم تووایران عزیزما فراوانند که فرودگاه دارند و… همین زنجان و اصفهان و کلاله و جهرم وسبزوار و ….. بنابراین تا دیروز می گفتید که مسافر فراوان دارید که حالا که ندارید, حالا شده کشاورزی ! برادر :چه زیبا فرموده اند که(به اندازه ی بود ,باید نمود)

  • قاره کوچک   ژانویه 11, 2017  

   سلام، خب با فرض درست بودن فرمایشات شما بفرمایید که با این شرایط تاسیس دومین فرودگاه استان،در سمنان، چه توجیهی داره؟