14:20:35 - شنبه 7 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد از ورودی‌ نامناسب درشهرهای غرب استان سمنان!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

42021250

نویسنده : مرضیه عادل

همواره ورودی شهرها برای مسوول های شهری در همه جای دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است و می‌تواند به عنوان نماد یک شهر نیز مورد توجه قرار گیرد و از همین رو بسیاری از شهرهای دنیا از ورودی خاصی بهره می‌برند که این ورودی در شهرهای کشورهای مختلف متفاوت است و از کیفیت‌های گوناگون بهره می‌برند.
بخش ایوانکی در شهرستان گرمسار پیشانی استان سمنان و اولین شهر بعد از مرکز کشور، در مسیر جاده ترانزیت بین المللی که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور از آن نام برده می‌شود چند سالی است که از سوی مسوول های شهرستانی تغییر و تحولاتی در ورودی شهر انجام شده است و این تغییرها بیشتر از آن‌که به طور اساسی باشد تنها به ظاهر آن پرداخته می‌شود.
مبادی ورودی به شهر، باید از کیفیت فضایی بالایی برخوردار باشد زیرا جزو عناصر شاخص و از وی‍‍ژگی‌های بارز هر شهر به حساب می‌آید.
از آنجا که فضای ورودی در شهرها به عنوان یکی از فضاهای شهری محسوب می‌شود و حتی می‌توان آن را به عنوان اولین فضا در برخورد با پدیده شهر تصور کرد، توجه به مفهوم ورودی و الگوهای رایج ارتباط فضایی این پدیده یکی از اساسی‌ترین مطالعات در توجه به رویکرد فضاهای شهری است.
فضای ورودی شهر همچون مقدمه یک کتاب، معرف زیبایی، ‌ارزشمندی و پرمحتوایی کل اثر است؛ هر اندازه که محتوای سایر بخش‌های کتاب جذاب باشد، خواننده را از مطالعه ادامه متن کتاب منصرف خواهد کرد، ارزش متن شهر نیز به مقدمه آن که ورودی شهر است، بستگی دارد.
بهسازی و زیباسازی در ورودی هر شهری در واقع نشان از معرفی زیبایی‌ها و با اهمیت نشان دادن آن شهر در چشم مسافران است اما به ورودی گرمسار که می‌نگریم شبیه یک جاده انحرافی است تا ورودی یک شهر.
آیا شایسته است مهمانانی که از اقصی نقاط کشور جهت مسافرت از مسیر گرمسار به سمت مرکز استان و مشهد مقدس عزیمت می‌کنند از این ورودی گذر نموده و با دیدن ورودی شهر و دیگر نابسامانی‌های شهری، از ورود به شهر ناامید و تصویر بدی از شهرستان گرمسار در ذهنشان نقش ببندد؟
**ورودی شهر آرادان نیز از این امر مستثنی نیست
هر چند که نباید از خدمات مسوولان مختلف به سادگی گذر کنیم اما در هر صورت ما انتظار داریم که مسوول های استانی از جمله استاندار، مدیر کل راه و ترابری استان و سایر مسوولان شهرستان گرمسار، به فکر حل این کمبود‌ها باشند و نسبت به این مشکلات اهتمام بیشتری ورزند تا دیگر شاهد این قبیل مشکلات و کمبود‌ها در این شهر نباشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب