خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/01/06 14:31
شناسه خبر : 11933

گزارش تصویری/ لزوم پیگیری مشکلات تصفیه خانه جنوب سمنان

سمنان لاین – تعدادی از اعضای بنیاد توسعه سمنان چندی پیش  مشکلات تصفیه خانه فاضلاب جنوب سمنان را با حضور در این منطقه مورد بررسی قرار دادند. به گزارش سمنان لاین مدیر عامل شرکت آب فاضلاب شهری استان سمنان دراینخصوص  گفت: این تصفیه خانه تا پایان سال 95 به سرمایه گذار خارجی که یک شرکت […] ...

سمنان لاین – تعدادی از اعضای بنیاد توسعه سمنان چندی پیش  مشکلات تصفیه خانه فاضلاب جنوب سمنان را با حضور در این منطقه مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش سمنان لاین مدیر عامل شرکت آب فاضلاب شهری استان سمنان دراینخصوص  گفت:
این تصفیه خانه تا پایان سال 95 به سرمایه گذار خارجی که یک شرکت هندی است واگذار می شود.

وی با بیان این که عقد قرارداد سرمایه گذار خارجی هندی، با سرمایه گذاری 550 میلیارد ریالی برای راه اندازی این تصفیه خانه در مراحل پایانی است، خاطرنشان کرد: ساخت این واحد تصفیه خانه در مدت زمان سه سال پیش بینی شده است.

لازم به ذکراست طبق شنیده ها روند اجرایی شدن این پروژه در یکی از بانک های عامل استان مدتهاست شامل پیچ و خم های بروکراسی اداری شده لذا تذکرات و همکاری های لازم توسط مسئولین شهرستان در این خصوص به بانک مربوطه راه گشای این پروژه مهم خواهدبود.

f1

f6

f5

f9

f4

f8

f2

همانطور که در تصویرفوق مشاهده می گردد متأسفانه در هر ثانیه 162 لیتردرثانیه فاضلاب به کویر جنوب سمنان رهاسازی می شود که در برخی ساعات حتی این عدد به   250  لیتردرثانیه هم می رسد! قطعا بااجرایی شدن طرح مذکور شاهد تحول چشمگیر درباغات و برخی صنایع مرتبط درجنوب سمنان خواهیم بود.