14:52:20 - پنجشنبه 5 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارزآوري 1.5 ميليون دلاري صادرات گچ استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از صادرات بیش از 24 هزار تن گچ از استان طی هشت ماهه گذشته امسال خبر داد.

به گزارش سمنان لاین از ايسنا بهروز اسودی گفت: طی هشت ماهه سال جاری در حدود 24 هزار تن گچ به ارزش بیش از 505 هزار دلار از استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در استان 81 معدن دارای پروانه گچ وجود دارد ، افزود: 48 واحد تولیدی فرآوری این محصول در کنار این معادن فعال هستند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: بر اساس گزارش گمرك استان سمنان در سال گذشته 51 هزارتن گچ به ارزش 1.5 ميليون دلار از استان سمنان صادر شده است.

اسودي با اشاره به اشتغالزایی بالای معادن و واحدهای تولیدی گچ در استان تصریح کرد: واحدهای تولیدی و معادن گچ در استان برای حدود 4200 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده و اشتغال غیر مستقیم آن در حدود سه برابر این رقم است.

وي با بیان مشکلات مطروحه از جانب این واحدها که عاملی بازدارنده از صدور این محصول می باشد گفت:هزینه حمل بالای این محصولات عمده ترین مسایل پیش رو می باشدکه با توجه به اینکه استان سمنان یک استان مرکزی است و هزینه حمل کالاهای صادراتی به مراتب بیش از استانهای مرزی کشور است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در پایان از اقدام اخیر سازمان جهت هدایت صادرات این محصول خبر داد و گفت: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با برنامه ریزی جهت تشکیل میز تخصصی کالایی گچ در استان با هماهنگی اتاق بازرگانی اقدام به رصد تولید و صادرات این محصول می نماید.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب