13:09:23 - چهار شنبه 4 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: قدرت اجرایی، نظارت و بازرسی برای تنظیم بازار افزایش یابد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- استاندار سمنان با تاکید بر افزایش قدرت اجرایی تصمیم‌های ستاد تنظیم بازار استان، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید بازرسی و نظارت بر بازار عرضه کالا و خدمات را تشدید کند.

محمد رضا خباز، روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن غدیر استانداری، با بیان اینکه مردم وقتی تفاوت قیمت کالا در بازار را می بینند ابراز نگرانی می کنند، گفت: تفاوت قیمت برخی از کالاها بسیار زیاد است و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی باید با به‌کارگیری نیروهای نظارتی بیشتر، بر عرضه کالا و خدمات نظارت کنند.
وی، افزود: فلسفه تشکیل این ستادها و جلسات تنظیم بازار برای عرضه کالای با کیفیت و قیمت مناسب به مردم برای رفاه حال آنان است و اگر قرار باشد تصمیم‌های این جلسات قدرت اجرایی نداشته باشد و نظارت به اندازه کافی صورت نگیرد، بی فایده است.
خباز، تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان برای تامین نیروی بیشتر در امر نظارت بر بازار، می تواند از داوطلبان خارج از سازمان و ادارات مختلف نیز استفاده کند و با ارائه آموزش های لازم به آنان، کنترل بازار را به دست گیرد تا شاهد تخلف افراد سودجو و سوءاستفاده‌کننده نباشیم.
استاندار سمنان، با بیان اینکه عمده صاحبان واحدهای صنفی استان، انسان های مومن و باانصاف و به حداقل ها راضی هستند، افزود: درصد کمی از واحدها تخلف می کنند که آن هم باید با نظارت بیشتر مهار شود.
خباز، احترام به قانون و رعایت آن را از سوی همه واحد های صنفی استان سمنان ضروری دانست و گفت: نباید فضا به گونه ای باشد که افراد متخلف بتوانند در بازار جولان بدهند و هر کاری دوست دارند بکنند و در این زمینه باید نظارت و بازرسی بیشتر شود تا دست این افراد کوتاه شود و متخلفان به سزای اعمال خود برسند.
وی، تنظیم بازار را وظیفه ذاتی همه دستگاه ها، نهادها و اتحادیه های صنفی مرتبط اعلام کرد و افزود: سیاست تنظیم بازار، دفاع از حقوق تولیدکننده، توزیع کننده و مردم به عنوان گیرنده خدمات و کالا است و هرچه حضور مسوولان در این حوزه پررنگ تر باشد، اطمینان مردم نیز بیشتر می شود.
استاندار سمنان، درباره نظر ستاد تنظیم بازار درباره سرمازدگی پرتقال شمال و خرید این میوه از جنوب برای تامین نیاز روزهای پایانی سال و عید نوروز، گفت: مردم جامعه به طبقات و درآمدهای مختلف تقسیم می شوند و باید در این زمینه ذائقه، مصرف و درآمد هر طبقه را مورد توجه قرار دهیم، ضمن اینکه کیفیت نیز باید مدنظر باشد.
به گزارش سمنان لاین از ایرنادر این نشست محمد همتیان معاون استانداری سمنان، جمعی از مدیران بانک ها و مسوولان اجرایی استان حضور داشتند و بانک‌های عامل آمادگی خود را برای تأمین منابع مالی برای خرید میوه و مرکبات شب عید اعلام کردند.
برای تامین نیاز میوه شب عید استان سمنان مصوب شد تا 50 درصد پرتقال شمال و 50 درصد پرتقال جنوب در مجموع به میزان 750 تن برای روزهای پایانی سال و تعطیلات عید نوروز خریداری و ذخیره شود.
به گفته مدیرکل تعاون روستایی استان سمنان، هم اکنون 400 تن سیب نیز برای تنظیم بازار خریداری و در انبارهای استانهای مجاور نگهداری می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب