14:23:26 - سه شنبه 3 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آهنگ کُندتفاهم نامه های منعقد شده در همایش سرمایه گذاری استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: از 33 تفاهم نامه انعقاد شده در همایش سرمایه گذاری 17 طرح با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا امیرخلیلی خواه روز سه شنبه در ششمین نشست بررسی اجرای تفاهم نامه های منعقد شده در همایش سرمایه گذاری استان سمنان در سالن غدیر استانداری، گفت: 16 طرح دیگر منعقد شده در همایش سرمایه گذاری اسفند 94 اکنون درحال اجراست.
وی با بیان اینکه از طرح های همایش سرمایه گذاری استان سمنان 15 طرح سرمایه گذاری خارجی در استان سمنان با تایید استاندار قابل اجرا و پیگیری است، یادآور شد: تا کنون سه طرح از سرمایه گذاری خارجی در استان سمنان اجرا شده است.
خلیلی خواه خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن 2 طرح سرمایه گذاری خارجی دیگر تا پایان سال 95، تعهد 70 میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی استان سمنان تحقق می یابد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با اشاره به چهار تفاهم نامه همایش سرمایه گذاری که در شرکت توزیع برق استان منعقد شده خاطرنشان کرد: این طرح ها تاکنون، تنها سه درصد رشد فیزیکی داشته است.
خلیلی خواه افزود: 11 طرح واگذار شده در حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، هفت درصد رشد فیزیکی داشته است.
وی یادآورشد: از مجموع 64 تفاهم نامه منعقد شده دستگاه های اجرایی، تعداد چهار طرح در حوزه شرکت توزیع برق، 15 طرح در بخش جهاد کشاورزی، 11 طرح در بخش صنعت معدن وتجارت، سه طرح در بخش شرکت آب و فاضلاب شهری، 24 طرح در بخش میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و هفت طرح مربوط به شرکت برق منطقه ای استان سمنان بوده است.
وی یادآورشد: هدف از برگزاری این نشست، هم افزایی دستگاه ها برای اجرایی شدن تفاهم نامه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش اجرایی در استان سمنان است.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: بیشترین میزان پیشرفت طرح های سرمایه گذاری استان در بخش آب و فاضلاب شهری با 77 درصد رشد و جهاد کشاورزی با رشد 26 درصد بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: از مجموع 34 تفاهم نامه منعقد شده در همایش سرمایه گذاری استان دربخش کشاورزی، سه طرح با اعتبار 264 میلیارد ریال اجرایی شده است.

سید حسن میرعماد با اشاره به اینکه از مجموع تفاهم نامه ها، 24 طرح در حال اجرا و دریافت تسهیلات است، خاطرنشان کرد: برای پنج تفاهم نامه از این مجموعه، پیشنهاد حذف ارایه شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان داشت: 2 طرح در بخش توسعه سامانه های آبیاری و توسعه فضای محصولات گلخانه ای از مجموع این طرح ها حذف شده است‌.
به گزارش سمنان لاین این جلسه، با حضور محمد رضا خباز استاندار، محمد همتیان معاون استانداری و جمعی از مسوولان استان سمنان برگزار و درباره تعدادی از طرح های نیمه تمام، میزان پیشرفت و مشکلات طرح های واگذار شده به سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه های مختلف مباحثی مطرح شد.
در مجموع 102 تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکنون در حوزه های مختلف اجرایی در استان سمنان منعقد شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب