13:33:15 - سه شنبه 3 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبر خوش برای معدنچیان البرز شرقی
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، با اشاره به پیگیری های مداوم استانداری سمنان در خصوص حقوق معدنچیان شرق این استان، از حل مشکل حقوق کارگران معادن البرز شرقی در این استان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنامحمود قنبری با اظهار خرسندی از مرتفع شدن این مشکل اظهار کرد: با پیگیری‌هایی ملی و استانی و بین‌استانی که از سوی استان و خصوصا استاندار سمنان انجام شد، مقرر شد که حقوق کارکنان و کارگران البرز شرقی از این پس همزمان با پرداخت حقوق کارگران و پرسنل ذوب‌آهن اصفهان پرداخت شود.

وی از مذاکرات متعدد مسئولان استان با مدیرکل ذوب‌آهن اصفهان و دیگر مسئولان ذی‌ربط خبر داد و افزود: با گفتگوهای متعددی که با مسئولان ذوب‌آهن اصفهان که مالک معادن البرز شرقی است صورت گرفت گره مشکل عدم پرداخت و یا پرداخت با تاخیر کارگران باز و مقرر شد که حقوق همه عوامل البرز شرقی به‌طور مستقیم از سوی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان و همزمان با لیست پرداختی به پرسنل این واحد تولیدی بزرگ در اصفهان پرداخت شود.

معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از البرز شرقی به عنوان یکی از بزرگترین معادن کشور نام برد و تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 1200 کارگر در این مجموعه در استان سمنان در حال فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کنسانتره زغال سنگ است سال‌ها پیش به شرکت سهامی ذوب‌‌آهن اصفهان واگذار شده بود که کارگران آن برای دریافت حقوق خود با مشکلاتی مواجه بودند که با پیگیری استانداری این مشکل کارگران هم‌استانی مرتفع شد.

به گزارش خبرنگار ایسنای سمنان، شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کنسانتره زغال سنگ به منظور استفاده در کک سازی ذوب‌آهن اصفهان به شمار می‌رود، فعالیت اکتشافی خود را از سال 48 و 1349 آغاز و از سال 1351 به موازات ادامه فعالیت اکتشافی رسماً شروع به بهره‌برداری کرد، عملیات اکتشاف زغال‌سنگ در این معادن ابتدا تحت عنوان سازمان منطقه‌ای شاهرود-دامغان، سپس با نام مناطق معدنی و اکتشافی شاهرود ادامه یافت و سرانجام در سال 1356 با نام شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی ثبت شد که همچنان به فعالیت معدنی خود ادامه می‌دهد. این معادن که دارای یک دفتر مرکزی در شهرستان شاهرود, یک کارخانه زغالشویی در طزره و 6 منطقه معدنی در سطح استان سمنان است تا سال‌ها پیش بیش از 2000کارگر و نیروی کار داشت. 95 درصد سهام این شرکت بزرگ، چند سال پیش به ذوب‌آهن اصفهان واگذار شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب