0:45:05 - سه شنبه 3 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
متکدیان غیربومی؛ مزاحمت برای شهروندان سمنانی+تصاویر
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – متکدیان غیربومی که بیشتر آنها نوجوان نیز هستند موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان سمنانی شده اند تا جایی که در برخی موارد این مهمانان ناخوانده به بلای جان صاحبخانه تبدیل شده اند.

t11

اگر در خیابان های منتهی به میدان سعدی سمنان  قدم بزنی به متکدیان زیادی بر می خورید که  با بهانه های مختلف نگاه ترحم آمیز دیگران را متوجه خود کرده و دست نیاز به سوی آنها دراز می کنند.

t2

اولین چیزی که توجه را به  خود جلب می کند کودکان خردسال دختر و پسری سیاه چرده با چهره ای ژولیده، لباس های پاره و کهنه که در حال گدایی هستند و به دنبال شهروندان می دوند و از آنها پول می خواهند یا خواستارخرید آدامس و… میباشند.

t9

به محض قرمزشدن چراغ راهنمایی رانندگی و توقف اتومبیل ها تعدادی از این کودکان به سمت ماشین ها هجوم آورده و با فروش ملتمسانه و آزاردهنده ی اقلامی که دردست دارند یا خواهش های فراوان برای تمیزکردن شیشه اتومبیل و تعدادی هم با تکدی گری ،مزاحمت های فراوانی برای شهروندان ایجاد می کنند .

t5

متأسفانه روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود و این پدیده  به معضلی تبدیل شده که بر دردهای اجتماعی و فرهنگی شهر دامن می زند.

از دیگر پیامدهای این رفتارها ومزاحمت ها برای شهروندان ، بزرگ نمایی فقر درجامعه  است که وقتی عده ای در سطح شهر اقدام به این عمل می کنند برخی از مردم تصوری غلط از جامعه و مسئولان در ذهن خود می سازند .

لذا شناسایی، جمع آوری، تحویل و هدایت این افراد باتوجه به  شرایط سنی، روانی و…  باید دردستورکارمسئولان شهری،شهرستان واستان از طریق کارگروه اجتماعی استانداری سمنان فراهم تا دردرجه اول خود این معضل  و درثانی بروزسیمای زشت تکدی گری درشهر  ونهایتا رفع مزاحمت برای شهروندان شهراخلاق برطرف گردد.

t8

t4

t12 t13 t15 t10 t6 t7 t3

t14

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سیادتی   ژانویه 3, 2017  

    وظیفه ساماندهی این افراد و بخصوص متکدیان خردسال به عهده سازمان بهزیستی میباشد و اورژانس اجتماعی وظیفه قانونی در این زمینه دارد .
    این متکدیان بعد از اجرای طرح جمع آوری متکدیان در تهران به شهر های اطراف که شرایط مالی و رفاهی مناسبی دارند گسیل شده اند که متاسفانه سمنان با مردمی با فرهنگ و فرهیخته باید شاهد حضور این افراد باشد .
    امیدوارم هر چه زودتر مدیر کل بهزیستی سمنان با همکاری شهرداری در این خصوص تصمیم جدی و قاطعی اتخاذ کند .

  2. سینا راد   ژانویه 3, 2017  

    الان این عکسا اصن مفهوم نیست…