11:17:45 - دوشنبه 2 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی در سمنان و گرمسار
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – یازدهمین جلسه کارگروه تخصصی امور بنایی و شهرسازی استان سمنان با هدف بررسی و تعیین کاربری 9 طرح پیشنهادی از سوی سرمایه گذاران در بخش های مختلف تشکیل و هفت طرح مورد موافقت و تصویب اعضا قرار گرفت.

 82370549-71294333

به گزارش سمنان لاین ازایرنا در این جلسه که یکشنبه شب در سالن مدیریت بحران برگزار شد، در مجموع از 9 طرح پیشنهادی، هفت طرح تصویب، با یک طرح مخالفت و یک طرح دیگر به کارشناسی ارجاع شد تا مورد بررسی و مطالعه دقیق تر قرار گیرد.
در این جلسه، درباره تعیین کاربری کشاورزی برای احداث واحد سورتینگ پسته در اراضی ملی بخش چهار دامغان موسوم به فیروز آباد به مساحت سه هزار متر مربع بحث و تبادل نظر شد.
همچنین در این جلسه برای تعیین کاربری احداث واحد گاو شیری در شهرستان مهدی شهر به مساحت پنج هزار و 300 متر مربع، تعیین کاربری کشاورزی برای احداث واحد بسته بندی مواد غذایی و سردخانه درمهدی شهر به مساحت 2.5 هکتار و تعیین کاربری صنعتی احداث واحد تولید پودرهای معدنی در مهدیشهر به مساحت حدود 2 هزار و 300 متر مربع از سوی اعضا تعیین تکلیف شد.
احداث نیروگاه بادی به ظرفیت یک مگاوات در اراضی ملی شهرستان سرخه به مساحت چهار هکتار،احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 30 مگاوات در کنار پست 400 کیلو ولت آهوان سمنان به مساحت 60 هکتار، احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 30 مگاوات در شهرستان گرمسار به مساحت 60 هکتار، احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 10 مگاوات در ایوانکی به مساحت 15 هکتار، احداث پارکینگ برای توسعه مجموعه گردشگری و پذیرایی ایرانیان در منطقه روزیه سمنان از دیگر طرح هایی بود که پرونده آن ها در این کارگروه مطرح و پس از رسیدگی، تصمیم لازم اتخاذ شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در این جلسه با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی در سرمایه گذاری نیروگاه های خورشیدی، گفت : احداث این نیروگاه ها می تواند در رشد و توسعه اقتصاد و انرژی های نوین موثر باشد.
مهدی زندیه وکیلی فراهم کردن زیر ساخت ها برای سرمایه گذاران در این کارگروه برای حمایت از بخش خصوصی را ضروری دانست و افزود : باید برنامه ریزی شود تا در طراحی و جانمایی تاسیسات، حریم و بستر رودخانه ها مورد توجه قرار گیرد.
رییس کارگروه تخصصی امور بنایی و شهرسازی استان سمنان در حاشیه این جلسه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که این کارگروه فعالیت های گسترده ای در همه بخش ها برای رشد و توسعه استان را بر عهده دارد، اظهار کرد: تعیین کاربری برای واگذاری طرح های مختلف از جمله گردشگری، صنعتی، کشاورزی، دامپروری، نیروگاه از جمله وظایف این کارگروه است.
زندیه وکیلی با اشاره به این که در این کارگروه میزان زمین واگذار شده، نوع کاربری و مکان آن مورد بررسی و تایید اعضا قرار می گیرد، گفت : بررسی ها به این منظور انجام می گیرد که اول در حریم سایر دستگاه ها از جمله راه ها، خطوط انتقال نیرو، برق، آب و رودخانه قرار نگیرند و دوم با سایر فعالیت های اطراف آن هم تناسب داشته باشد.
به گزارش ایرنا، کارگروه تخصصی امور زیر بنایی و شهرسازی، یکی از کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان می باشد که مطابق با وظایف تعیین شده در ماده 9 آیین نامه اجرایی شورای برنامه ریزی و توسعه استان به بررسی طرح های توسعه و عمران شهری، مجموعه شهری، طرح های جامعه منطقه ای می پردازد.
به گزارش ایرنا، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهر ها، طرح های هادی و جامع شهر ها، برنامه های بهینه سازی مصرف انرژی در استان، طرح های پدافند غیر عامل در استان، ساماندهی فضا ها و سکونتگاه های روستایی و طرح بزرگ عمرانی می پردازد که ریاست جلسه را معاون هماهنگی امور عمرانی و دبیری آن را مدیر کل مسکن و شهرسازی استان بر عهده دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب