22:16:52 - شنبه 31 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر بوکوحرام: بکشید، سلاخی و آدم ربایی کنید
کانال تلگرام سمنان لاین

رهبر گروه تروریستی بوکو حرام در ویدیویی که به تازگی منتشر شده با رد ادعای دولت نیجریه مبنی بر کشته شدنش، به پیروانش دستور قتل و آدم ربایی داد.

رهبر بوکوحرام: بکشید، سلاخی کنید، آدم ربایی کنید

به گزارش «سمنان لاین» به نقل از واشنگتن پست، هفته گذشته محمد بوهاری، رییس جمهور نیجریه، هفته گذشته اعلام کرد که سربازان ارتش توانسته اند بوکو حرام را از جنگل های شمال شرق بیرون کنند.

اکنون در ویدیویی که به تازگی منتشر شده، ابوبکر شکائو، رهبر بوکو حرام، می گوید «من اینجام، خوب و زنده. نبرد تازه آغاز شده است».

ارتش نیجریه تا کنون سه بار اعلام کرده است که شکائو را کشته و اوایل سال ۲۰۱۶ هم گفته بود که او به طرز مرگباری زخمی شده است. این هفته، ارتش اعلام کرد که توانسته است قرآن شکائو را در حمله به جنگل سامبیسا به دست آورد تا به این صورت تاکید کند که او از این منطقه فراری شده است.

اما هربار که ارتش چنین ادعاهایی را مطرح کرده است، رهبر بوکو حرام با انتشار ویدیو به این ادعاها پاسخ داده است. در آخرین ویدیو منتشر شده هم او می گوید که ماموریتش تاسیس یک خلافت اسلامی در نیجریه است.

شکائو در این ویدیو می گوید: تمام کافران را بکشید و همه جا بمب منفجر کنید. بله! من از شما می خواهم که بکشید، سلاخی کنید و آدم ربایی کنید.

به نظر نمی رسد که نیجریه بتواند به زودی از شر بمب گذاری های انتحاری و حمله به پاسگاه های نظامی خلاص شود. کمتر از ده روز پیش بود که یک گروه مرتبط با بوکو حرام اعلام کرد به یک سربازخانه حمله کرده و تعداد زیادی را کشته یا زخمی کرده است.

این گروه تروریستی که نزدیک به هفت سال است اعلام موجودیت کرده، تا کنون بیش از ۲۰ هزار نفر را کشته و موجب بی خانمانی ۲.۶ میلیون نفر و ایجاد بحران انسانی و سوءتغذیه نزدیک به ۵ میلیون نفر شده
است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب