11:36:35 - سه شنبه 27 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رویکرد ملی 23مصوبه ی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان با اشاره به فعالیت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، گفت: مصوبات این شورا در مسیر بهبود فضای کسب و کار، در بخش های مختلف باید عملیاتی شود.

 82363007-71279826

به گزارش سمنان لاین ، محمدرضا خباز در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی کشور با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در اتاق بازرگانی ایران، گفت: پیشنهادات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان در جهت بهبود فضای کسب و کار، اصلاح آئین نامه ها و اجرای قانون بوده است.
استاندار سمنان با ارایه گزارشی از فعالیت شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان، افزود: تا کنون بیست جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در استان سمنان برگزار و منجر به صدور 75 مصوبه شده که 52 مصوبه مربوط به تکالیف استانی و 23 مصوبه رویکرد ملی داشته است.
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان نیز در این نشست به وضعیت صنعت و معدن استان اشاره و خاطرنشان کرد: در بیشتر جلسات شورای گفت و گوی استان سمنان، استاندار و دادستان مرکز استان به عنوان نماینده قوه قضائیه حضور داشته و پیگیری‌های لازم در این خصوص را در صدر اولویت های خود قرار می دهند.
علی اصغر جمعه ای، مواردی از قبیل مغایرت دستورالعمل پول و اعتبار با ماده 21 قانون چک ، اصلاح بند(ز) تبصره 6 قانون بودجه ، اجرایی نشدن ماده 9 قانون برنامه چهارم و اجرای سیاست های کلی اصل 44 با موضوع بخشودگی سهم بیمه تعاونی را به عنوان موارد مورد طرح ملی عنوان کرد و خواست: مولفه های فوق در دستور کار شورای گفت و گوی کشور قرار گیرد.
در این نشست مقرر شد، موارد اعلامی از سوی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان، به عنوان دستور کار در دبیرخانه شورای مرکزی مطرح و پیگیری شود.
شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با عضویت مدیران دستگاه های اقتصادی و قضایی و برخی مدیران عامل واحدهای تولیدی برگزار می شود و چالش های فعالیت تولیدکنندگان در بخش های قانونی، حمایتی، بیمه و بانکی، مطرح و تصمیم گیری می شود و برخی مصوبات به شورای کشوری منعکس می شود تا به صورت دستورالعمل مورد بررسی قرار گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب