خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/12/27 22:48
شناسه خبر : 11541

تاکید استاندار سمنان برطراحی برنامه عملیاتی کاهش طلاق از سوی نهادهای مربوط استان

 استاندار سمنان گفت: دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، امور اجتماعی استانداری و اداره کل ورزش و جوانان با همکاری همدیگر تا سه ماه آینده برنامه عملیاتی خود را در پیشگیری از طلاق زوجین در این استان طراحی و ارایه کنند. به گزارش سمنان لاین ازایرنا، محمدرضا خباز، عصر روز سه شنبه در […] ...

 استاندار سمنان گفت: دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، امور اجتماعی استانداری و اداره کل ورزش و جوانان با همکاری همدیگر تا سه ماه آینده برنامه عملیاتی خود را در پیشگیری از طلاق زوجین در این استان طراحی و ارایه کنند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، محمدرضا خباز، عصر روز سه شنبه در هیجدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان درسالن مدیریت بحران با بیان این که مسئولان و مردم و همه آحاد جامعه باید به موضوع طلاق به صورت ویژه نگاه کنند افزود : در صورت داشتن چنین توجه ویژه ای از سوی همه ، می توان این مشکل را در جامعه حل کرد.
وی موضوع طلاق را به درد دندان تشبیه کرد و اضافه کرد : پس باید طلاق را به مثابه درد دندان بنگریم و برای آن به هر دری بزنیم و حل کنیم و اگر به اندازه یک درد دندان برای این آسیب خطرناک احساس مسئولیت کنیم، این مشکل رفع می شود.
خباز با اشاره به آمار ازدواج و طلاق به ثبت رسیده، در سامانه ثبت احوال این استان ، گفت: خوشبختانه تعداد طلاق به ثبت رسیده استان در این سامانه به نسبت میانگین کشوری پایین تر است ولی مسئولان نباید به این تعداد کم هم بسنده کنند و باید یک فقره هم نداشته باشیم.
وی با بیان این که متاسفانه سن ازدواج در پسران و دختران استان بالاست، یادآور شد: باید نسخه اثر گذاری برای حل این مشکل طراحی و ارایه شود.
استاندار سمنان تاکید کرد: خانواده ها هم باید در کنار مسئولان به موضوع طلاق و معضلات و آسیب های اجتماعی توجه داشته باشند.
وی تاکید کرد : همچنین در این ارتباط باید از مشارکت خیران و بزرگان در جلوگیری از وقوع طلاق بین زوجین و کاهش آمار طلاق در استان تلاش کنیم.
وی اظهار داشت : همانگونه که خیران با مشارکت در ساخت مسکن، توانستند بسیاری از مشکلات را رفع کنند در این موضوع نیز می توانند ورود کنند و با شناسایی علل و عوامل اصلی اختلاف زوجین و ارایه راه کارهای لازم، از وقوع طلاق در خانواده و فروپاشی کانون زوجین جلوگیری کنند.
در این جلسه درباره علل افزایش سن ازدواج، افزایش طلاق در برخی از شهرستان ها، برنامه های پیشگیری از وقوع طلاق بحث و بررسی و مطالبی ارایه شد.