22:48:18 - سه شنبه 27 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاکید استاندار سمنان برطراحی برنامه عملیاتی کاهش طلاق از سوی نهادهای مربوط استان
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت: دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، امور اجتماعی استانداری و اداره کل ورزش و جوانان با همکاری همدیگر تا سه ماه آینده برنامه عملیاتی خود را در پیشگیری از طلاق زوجین در این استان طراحی و ارایه کنند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، محمدرضا خباز، عصر روز سه شنبه در هیجدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان درسالن مدیریت بحران با بیان این که مسئولان و مردم و همه آحاد جامعه باید به موضوع طلاق به صورت ویژه نگاه کنند افزود : در صورت داشتن چنین توجه ویژه ای از سوی همه ، می توان این مشکل را در جامعه حل کرد.
وی موضوع طلاق را به درد دندان تشبیه کرد و اضافه کرد : پس باید طلاق را به مثابه درد دندان بنگریم و برای آن به هر دری بزنیم و حل کنیم و اگر به اندازه یک درد دندان برای این آسیب خطرناک احساس مسئولیت کنیم، این مشکل رفع می شود.
خباز با اشاره به آمار ازدواج و طلاق به ثبت رسیده، در سامانه ثبت احوال این استان ، گفت: خوشبختانه تعداد طلاق به ثبت رسیده استان در این سامانه به نسبت میانگین کشوری پایین تر است ولی مسئولان نباید به این تعداد کم هم بسنده کنند و باید یک فقره هم نداشته باشیم.
وی با بیان این که متاسفانه سن ازدواج در پسران و دختران استان بالاست، یادآور شد: باید نسخه اثر گذاری برای حل این مشکل طراحی و ارایه شود.
استاندار سمنان تاکید کرد: خانواده ها هم باید در کنار مسئولان به موضوع طلاق و معضلات و آسیب های اجتماعی توجه داشته باشند.
وی تاکید کرد : همچنین در این ارتباط باید از مشارکت خیران و بزرگان در جلوگیری از وقوع طلاق بین زوجین و کاهش آمار طلاق در استان تلاش کنیم.
وی اظهار داشت : همانگونه که خیران با مشارکت در ساخت مسکن، توانستند بسیاری از مشکلات را رفع کنند در این موضوع نیز می توانند ورود کنند و با شناسایی علل و عوامل اصلی اختلاف زوجین و ارایه راه کارهای لازم، از وقوع طلاق در خانواده و فروپاشی کانون زوجین جلوگیری کنند.
در این جلسه درباره علل افزایش سن ازدواج، افزایش طلاق در برخی از شهرستان ها، برنامه های پیشگیری از وقوع طلاق بحث و بررسی و مطالبی ارایه شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب