14:07:09 - یکشنبه 25 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار: 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 601 واحد سمنان ارایه شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: ٦٠١ واحد صنعتی و کشاورزی استان تا کنون ٣٢٠ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کرده‌اند.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا محمدرضا خباز روز یکشنبه در چهل و چهارمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، با بیان این که هدف اصلی این کارگروه رفع مشکلات مردم و اشتغالزایی است، افزود: از ٤٦٠ میلیارد تومان تعهد تسهیلات رونق تولید در استان سمنان، تاکنون ٣٢٠ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی، با تشبیه تسهیلات رونق تولید به ترزیق خون به بدن بیمار برای درمان، گفت: این 320 میلیارد تومان از منابع بانکی خود استان تامین شده است و این تسهیلات به واحدهای فعال با درصد بازدهی پایین یا برای راه‌انداری مجدد و اشتغالزایی برخی واحدها ارایه شده است. وی اضافه کرد: مدیران بانک ها باید خدمات ارایه شده را به درستی و با آمار درست و به جا منعکس کنند تا سهم و جایگاه استان سمنان در بین دیگر استان های کشور محفوظ بماند و پایمال نشود.
استاندار سمنان تصریح کرد: از ٦٠١ واحد تولیدی و صنعتی دریافت کننده تسهیلات رونق تولید تا زمان حاضر، ١٣٨ واحد مربوط به حوزه صنعت و معدن و ٤٦٣ واحد مربوط به حوزه کشاورزی است.
وی افزود: تا نشست چهل و سوم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، مشکل ٢٨٤ شرکت استان سمنان مطرح شده است که این نشست ها ٦٩٥ مصوبه داشت که ٤٣ درصد از این مصوبات تا کنون اجرایی شده، 52 درصد در دست اقدام و پنج درصد اقدام نشده است.
وی درباره موضوع مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، گفت: ٤٨ درصد مصوبات درباره امور بانکی و تسهیلات، ١٧ درصد مسایل زیربنایی، ١٣ درصد مربوط به امور مالیاتی و ٩ درصد مسایل حق بیمه تامین اجتماعی و بقیه درباره مسایل مخلف دیگر بوده است.
استاندار سمنان با بیان اینکه کشاورزان انسان های متدینی هستند، افزود: باید برای آن ها تشریح شود که در قبال دریافت تسهیلات رونق تولید، تعهدهای خود را برای ایجاد اشتغال انجام دهند و اگر پولی که تعهد شده است برای تعهدات استفاده نشود و در جای دیگر مصرف شود، این مساله مشکل شرعی دارد و حرام است.
در این نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، مشکل ٦ واحد تولیدی و صنعتی بررسی شد.
مدیرعامل یک شرکت تولیدی شیشه در ایوانکی خواسته های خود مانند تقسیط بدهی به بانک، امور مالیاتی و تامین اجتماعی را در این کارگروه مطرح کرد که اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان رای به تقسیط بدهی این شرکت و رفع مشکلات آن دادند.
مدیر عامل یک شرکت فراورده نفتی که به علت آتش سوزی واحدش با مشکلات فراوانی رو به رو است، متقاضی تنفس ٦ ماهه برای بازپرداخت بدهی‌های شرکت بود که با درخواست وی موافقت شد.
مدیر داخلی یک واحد تولیدی استان سمنان که به علت بدهی در آستانه تعطیلی قرار دارد، کمک به ادامه فعالیت این واحد برای بیکارنشدن کارگران در ماه های پایان سال و سال نو را خواستار شد.
وی مساعدت استاندار سمنان برای حل مشکلات این شرکت با بانک صنعت و معدن تهران و بنیاد برکت تهران را درخواست کرد و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، با تقسیط بدهی این واحد به شرکت برق و گاز موافقت کردند.
در این نشست گزارشی از کمیته نظارت مبنی بر بررسی واحدهای تولیدی که تسهیلات دریافت کرده اند، ارایه شد.
از ٤٦٣ پرونده موجود در حوزه کشاورزی، به ٢٣٣ پرونده نظارت شده است.
در پایان این نشست گزارش عملکرد بانکهای عامل استان درباره عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات از محل تسهیلات رونق تولید در بخش های صنعتی و معدنی و کشاورزی ارایه شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب