خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/12/25 22:51
شناسه خبر : 11456

بیان واقعیتی دیگر از زبان فرماندارمحترم شاهرود

سمنان لاین – فرماندار شاهرود گفت: با این که دولت تدبیرو امید در سال گذشته شرایط مالی سختی را تجربه کرد، اما این امر مانع خدمت رسانی و بهسازی « راه ها » نشد.   به گزارش سمنان لاین ازایرنا سید محمدرضا هاشمی عصر روز یکشنبه در آیین تقدیر از راهداران نمونه شهرستان شاهرود در […] ...

سمنان لاین – فرماندار شاهرود گفت: با این که دولت تدبیرو امید در سال گذشته شرایط مالی سختی را تجربه کرد، اما این امر مانع خدمت رسانی و بهسازی « راه ها » نشد.

 farmandarshahrood1

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سید محمدرضا هاشمی عصر روز یکشنبه در آیین تقدیر از راهداران نمونه شهرستان شاهرود در اداره کل راه و ترابری استان سمنان ، افزود: اصلاح هندسی سه راهی مجن، روکش آسفالت طرود، کلنگ زنی و تیغ برداری از جاده دستجرد-عباس آباد، رفع شیب و رمپ و نقاط حادثه خیر، نصب محافظ و بهسازی راه های روستایی بخشی از این کارها هستند.
وی به اجرای طرح روکش آسفالت روستای طرود و جاده عباس آباد – دستجرد اشاره کرد و گفت: روکش آسفالت روستای طرود پس از 15سال انتظار و آغاز آسفالت جاده عباس آباد – دستجرد هم پس از 34 سال در خواست های مردمی با همت مدیران استان و شهرستان اجرایی شده است.
فرماندار شاهرود گفت: جاده عباس آباد-دستجرد در کوتاه شدن راه زائران حرم رضوی (ع) و همچنین ارتباط بین میامی و بیارجمند نقش بسزایی دارد .
هاشمی با بیان این که 34کیلومتر از محور 60کیلومتری طرود-بیارجمند هم آماده آسفالت است ، گفت: از 70 طرح مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان، 11طرح به شهرستان شاهرود تعلق گرفته که یکی از مهمترین این طرح ها بهسازی جاده شاهرود-آزادشهر است.( این درحالیست که بزرگراه سمنان – فیروزکوه ، جاده نظامی سمنان -معلمان ، پل های ورودی مرکزاستان و دهها طرح دیگر شهرستان های سمنان ،مهدیشهر وسرخه سالهاست علیرغم تلاش های مسئولان ارشد مرکزاستان ، با ادعای کمبود اعتبار ازسوی مدیران استانی راه و ترابری روی زمین مانده است  که خود گواه عدم نگرش استانیِ اداره کل راه و ترابری استان مستقر در شاهرود میباشد!)

وی ساخت ایستگاه های مسقف بین راهی را برای انجام فریصه نماز و استراحت رانندگان عبوری موثرخواند و گفت: طرح ایمن سازی راه شاهرود-گرگان از طریق توسکستان یکی از اولویت های راه و ترابری در شاهرود است .
معاون استاندارسمنان به عبور آزادراه حرم تا حرم از حاشیه شهر شاهرودو ابراز نگرانی برخی از اهالی منطقه هم اشاره کرد و گفت: با پروژه ای که به منافع منطقه ضربه بزند مخالفت خواهد شد.
وی گفت : برای گذر این جاده از شاهرود که ظرفیت های خوبی را برای این منطقه فراهم می کند، پی گیری های زیادی از سوی استاندار سمنان، ، نمایده مردم شاهرود ومیامی و مسوولان شهرستان انجام می شود.
به گزارش سمنان لاین عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و ترابری استان سمنان هم در این آیین گفت: در یک سال گذشته 244 طرح در زمینه کاهش تلفات جاده ای و بهسازی راه های استان اجرا شده است.
وی گفت: پارسال با وجود مشکلات مالی زیاد، طرح های راهسازی متوقف نشد .
نژاد صفوی گفت: با هماهنگی برخی از پیمانکاران، تعدادی از طرح های بزرگ راهسازی استان بدون اختصاص اعتبار، آغاز شد.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان، اجرای باند دوم جاده دامغان-معلمان را از جمله این طرح ها خواند که بزودی تکمیل خواهد شد .
.