22:16:03 - یکشنبه 25 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار : دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از بهره برداری غیرمجاز از منابع آبی در استان سمنان اقدام کنند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – استاندار سمنان با بیان این که این استان با کمبود آب مواجه است، تاکید کرد : باید با همکاری دستگاه های اجرایی از بهره برداری نامتعارف منابع آبی در این استان اقدام شود.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا،محمدرضا خباز  در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان در سالن غدیر افزود :به دلیل وضعیت نامطلوب منابع آبی این استان ، شرکت آب منطقه ای و سایر دستگاه های اجرایی مربوط با متخلفان حفر و بهره برداری از آبهای زیر زمینی و سطحی برخورد قانونی کند.
وی اظهار داشت : دستگاه قضایی شهرستان میامی در سال 95 برای بیش از 70 پرونده بهره برداری غیرمجاز از آب های زیر زمینی حکم صادر کرده است که باید شرکت آب منطقه ای استان نسبت به اجرای این احکام اقدام نماید.
وی خاطرنشان کرد : دستگاه های اجرایی مربوط موظفند با برنامه ریزی هدفمند از هم اکنون به فکر کمبود آب در روز های گرم سال باشند و باید برنامه های اشتغال زایی دولت در زمینه کشاورزی بدون وقفه ادامه یابد.
استاندار سمنان اضافه کرد: چند تن از مراجع عظام تقلید نسبت به برداشت غیر مجاز از آبهای زیر زمینی و سطحی فتوا هایی را صادر کرده اند که در آن استفاده از این آب ها را جایز ندانستند.
خباز ادامه داد : مردم متدین استان سمنان باید نسبت به شرعیات در بحث آب حساس باشند و نباید با استفاده از آب حرام، در کشاورزی بدون منت و خالصه آن ها خدشه ای وارد شود.
استاندار سمنان تصریح کرد : بهره برداری غیر مجاز از آب های زیر زمینی در مناطق شرق استان زیاد است که لازم است دستگاه های مربوط با اقدامات قانونی در برای مهار حفر و بهره برداری غیرمجاز اقدام کنند.
وی بیان داشت : برای ادامه برنامه های کشاورزی و صنعتی در استان سمنان لازم است برنامه های هدفمند در راستای صرفه جویی و مصرف بهینه در مصرف آب تدوین شود.
وی گفت : همه دستگاه های اجرایی نسبت به برنامه های اقتصاد مقاومتی تعهد دارند و آب بخش جدایی ناپذیر بخش کشاورزی و تولیدات انبوه در این زمینه است.
استاندار سمنان ادامه داد : برنامه های کوتاه مدت و میان مدت برای تامین آب بخش کشاورزی و صنعتی استان سمنان تدارک دیده شده است که با تخصیص اعتبارات این برنامه ها عملیاتی می شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب