12:39:41 - یکشنبه 25 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محبوب‌ترین نام‌های 9 ماهه اخیر  در نامگذاری  استان سمنان + سهم استان از کل ازدواج های کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان، از ثبت 635 مورد طلاق در 9 ماهه امسال در استان خبر داد و گفت: نیم‌درصد طلاق‌های کشور در استان سمنان روی می‌دهد.

به گزارش سمنان لاین ازایسناعباس قندالی در جمع اصحاب رسانه این استان، اظهار کرد: مشکل جامعه امروز ما در این بخش نه افزایش طلاق که روند صعودی سن ازدواج در جامعه است به طوری‌که از سال 91 تا 94 سن ازدواج در مردان یک‌سال و در زنان هشت‌دهم(0.8)سال افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: این شاخص در استان سمنان وضعیت بهتری داشته و در این بازه زمانی در مردان 0.3 و در زنان 0.1 سال افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان گفت: میانگین سن ازدواج در مردان استان 27.5 و سال و در زنان سمنانی23.3 سال است در حالی که این رقم در کشور 27.9 و 23.3 سال است.

وی از ثبت 3156 واقعه ازدواج در 9 ماهه امسال در این استان خبر داد و گفت: سهم این استان از کل ازدواج‌های کشور 0.6درصد بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ثبت‌احوال در آستانه صدمین سال تاسیس خود قرار دارد، اظهار کرد: مهمترین وظایف ثبت‌احوال ثبت وقایع چهارگانه اولادت، مرگ و میر، ازدواج و طلاق است که اخیر ثبت مهاجرت‌های درون‌شهری، برون‌شهری و فرااستانی هم به آن افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون به دلیل غیرهوشمند بودن کارت‌ها و اسناد ثبت مهاجرت‌ها با مشکل مواجه بود افزود: با تمهیداتی که در کارت‌های هوشمند اندیشیده شده روند ثبت این آمار نیز تسهیل شده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان از ثبت آنلاین اطلاعات ثبتی این استان در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور خبر داد و تصریح کرد: این مهم در 11 اداره و یک نمایندگی ثبت‌احوال کشور به صورت برخط انجام می‌شود.

وی بااشاره به محبوب‌ترین نام‌های 9 ماهه اخیر در این استان گفت: فاطمه، زهرا، فاطمه‌زهرا، حلما، یسنا، نازنین زهرا، ریحانه، زینب و باران بیشترین فراوانی را در نامگذاری دختران در این استان دارند.

قندالی ادامه داد: همچنین امیرعلی، امیرحسین، علی، امیرمهدی، محمد، ابوالفضل، حسین، محمدطاها، محمدحسین، و امیرمحمد 10 نام محبوب در نام‌گزینی پسران در این استان در 9 ماهه امسال بودند.

وی از ثبت 99.6 درصدی ولات‌ها و فوتی‌های این استان در مهلت قانونی آن اعلام کرد و افزود: میانگین این شاخص در سطح کشور 98درصد است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان از وقوع هفت‌هزار و 956 واقعه ولادت در 9 ماهه امسال در این استان خبر داد و بیان کرد: هفت‌دهم(0.7)درصد از ولات‌های کشور در این استان ثبت شده و این درحالی است که یک درصد جمعیت کشور در این استان سکونت دارند.

وی از مرگ دو هزار و 482 نفر طی 9 ماهه امسال در این استان خبر داد و گفت: این تعداد هشت‌دهم درصد(0.8) از کل فوتی‌های کشور در این 9 ماهه را تشکیل می‌دهند.

به گزارش سمنان لاین ، قندالی از بیماری های قلبی عروقی به عنوان بیشترین عامل مرگ و میر در این استان نام برد و افزود: 44درصد از کل مرگ و میرها در این استان در اثر ابتلا به این بیماری میباشد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب